V Ostravě vyroste dostihové závodiště

Dostihové závodiště a rekreační centrum chce vybudovat v Bravanticích na okraji Ostravy místní firma Hipodrom Central. Výstavba areálu má na více než 17hektarovém území začít letos na podzim a trvat do léta 2014. Moravskoslezský kraj už dal projektu zelenou z hlediska ochrany přírody.

Hipodrom Central
11.7.2012 7:26   |  

Závodní dráhy mají zabírat necelé tři hektary. „Cílem je vybudovat závodiště primárně zaměřené na dostihy klusáků. V návaznosti bude zázemí areálu připraveno na chov českého klusáka. Kromě klusáckých dostihů bude závodiště sloužit k pořádání dostihů cvaláků a dostihů typu monte (klusáků pod sedlem). Ve vnitřním oválu je uvažovaná překážková dráha,“ uvádí investor v dokumentaci k posouzení vlivu projektu na životní prostředí.

Podkladem pro dostihovou dráhu je podobný projekt ve Švédsku. Závodiště má zahrnovat také výstavbu parkurové haly či kruhové jízdárny.

Projekt zároveň počítá s rozsáhlým využitím mimo dostihové dny. Turistická část zahrnuje hotel s fitness centrem a saunou, víceúčelový sál až pro tři stovky lidí, jezdecký obchod, odpočinkovou zónu pro 120 návštěvníků a stovky parkovacích míst.

Společnost Hipodrom Central sídlí na stejné adrese v Ostravě – Porubě jako firma na výrobu a montáž stínící techniky JS Konsorcium. V čele obou společností figuruje v obchodním rejstříku podnikatel Jiří Svoboda.


Čtěte také:

Báňský úřad zrušil příkaz k zasypání kulturní památky dolu Žebračka

Pivovary lákají turisty na staré varny i pozorování výroby

Multi Development prodal Novou Karolinu i ústecké Forum


Investor sází na úspěch hipodromu díky lokalitě nedaleko centra Ostravy a turisticky atraktivních Beskyd. Spoléhá také na zahraniční klientelu především z Polska a blízké mezinárodní letiště v Mošnově.

Autor: dna

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web