V Ostravě vyroste dostihové závodiště

Dostihové závodiště a rekreační centrum chce vybudovat v Bravanticích na okraji Ostravy místní firma Hipodrom Central. Výstavba areálu má na více než 17hektarovém území začít letos na podzim a trvat do léta 2014. Moravskoslezský kraj už dal projektu zelenou z hlediska ochrany přírody.

Hipodrom Central
11.7.2012 7:26   |  

Závodní dráhy mají zabírat necelé tři hektary. „Cílem je vybudovat závodiště primárně zaměřené na dostihy klusáků. V návaznosti bude zázemí areálu připraveno na chov českého klusáka. Kromě klusáckých dostihů bude závodiště sloužit k pořádání dostihů cvaláků a dostihů typu monte (klusáků pod sedlem). Ve vnitřním oválu je uvažovaná překážková dráha,“ uvádí investor v dokumentaci k posouzení vlivu projektu na životní prostředí.

Podkladem pro dostihovou dráhu je podobný projekt ve Švédsku. Závodiště má zahrnovat také výstavbu parkurové haly či kruhové jízdárny.

Projekt zároveň počítá s rozsáhlým využitím mimo dostihové dny. Turistická část zahrnuje hotel s fitness centrem a saunou, víceúčelový sál až pro tři stovky lidí, jezdecký obchod, odpočinkovou zónu pro 120 návštěvníků a stovky parkovacích míst.

Společnost Hipodrom Central sídlí na stejné adrese v Ostravě – Porubě jako firma na výrobu a montáž stínící techniky JS Konsorcium. V čele obou společností figuruje v obchodním rejstříku podnikatel Jiří Svoboda.


Čtěte také:

Báňský úřad zrušil příkaz k zasypání kulturní památky dolu Žebračka

Pivovary lákají turisty na staré varny i pozorování výroby

Multi Development prodal Novou Karolinu i ústecké Forum


Investor sází na úspěch hipodromu díky lokalitě nedaleko centra Ostravy a turisticky atraktivních Beskyd. Spoléhá také na zahraniční klientelu především z Polska a blízké mezinárodní letiště v Mošnově.

Autor: dna

Komentáře

Čtěte také

Hollande přijede do Česka ve středu. Přijetí na Hradě se zúčastní i Babiš

Hollande přijede do Česka ve středu. Přijetí na Hradě se zúčastní i Babiš

Francouzský prezident François Hollande přijede do České republiky tuto středu, čeká ho setkání s českým protějškem Milošem Zemanem. Potvrdil to Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.… více

Mobilní web