Špotáková překonala rekord

Česká oštěpařka Barbora Špotáková (na snímku) se na závěr sezony vrátila ke svým atletickým začátkům. Na mítinku ve francouzském Talence se po deseti letech postavila na start sedmiboje. V něm využila své specializace a v oštěpu vytvořila nový sedmibojařský rekord.

 Barbora Špotáková, ilustrační foto
17.9.2012 13:38   |  

„Bude to legrace,“ uvedla česká závodnice před startem. Na mítinku se představilo celkem osm závodnic, Špotáková měla být dle očekávání jasně poslední, přesto se tak nestalo. Jedna ze soupeřek hned v prvním dnu odstoupila, a tak česká závodnice poslední místo neobsadila.

Nejlepší výkon předvedla v oštěpu, kde sice zůstala za očekáváním, i tak ale výkonem přes 60,90 metru vytvořila světový sedmibojařský oštěpařský rekord. Její osobní rekord je ale skoro o 12 metrů lepší.


Čtěte také: Vztah ke sportu a pohybu by měly mít už sedmileté děti


Z ostatních disciplín byla Špotáková spokojena s během na 200 metrů, kde vyhrála svůj rozběh. „Zúročila jsem běhání s fenkou Kevinkou ve Hvězdě,“ řekla. Za svým osobním rekordem zaostala o 17 setin sekundy.

Spokojená byla i s výškou a výkonem 176 centimetrů a také dálkou, ve které si připsala 544 centimetrů. „Měla jsem skočit víc, ale na to, že jsem dálku deset let neskákala, musím být spokojená. Jsem ráda, že jsem se ve zdraví dostala k šesté disciplíně,“ prohlásila Špotáková pro web atletika.cz.

Dvojnásobná olympijská vítězka je stále držitelkou juniorského českého rekordu v sedmiboji.

Autor: map

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web