Rváči Chisora s Hayem spolu budou boxovat v Londýně

Můžeme jen spekulovat, zda skandální rvačka mezi boxery Dereckem Chisorou a Davidem Hayem na únorové tiskové konferenci v Mnichově byla ve skutečnosti startem šikovného promotingu, každopádně by se tito britští boxeři měli utkat také v ringu. Jejich vzájemný zápas je naplánovaný na 14. července na londýnském stadionu Upton Park, kde hrají své zápasy fotbalisté West Hamu. Uvedla to BBC s odkazem na Chisorova manažera Franka Warrena.

 boxer Dereck Chisora
9.5.2012 13:35   |  

Warren vyjednal, že souboj zaštítí lucemburská boxerská federace, protože ani jeden z boxerů nemá britskou licenci. Chisora o ni přišel v březnu kvůli svému skandálnímu chování před a po únorovém prohraném duelu s Ukrajincem Vitalijem Kličkem o titul mistra světa těžké váhy organizace WBC.


Čtěte také: Kličko obhájil titul WBC, Chisoru porazil na body


Konflikt mezi Dereckem Chisorou a Davidem Hayem na tiskové konferenci v Mnichově. Napadení Davida Haye stálo Chisoru boxerskou licenci

Osmadvacetiletý boxer se po zápase s Kličkem na tiskové konferenci porval s bývalým šampionem asociace WBA Hayem. Předtím dal při vážení ukrajinskému soupeři facku, při představení boxerů v ringu zase plivl mladšímu bratrovi Klička Vladimirovi vodu do obličeje.

Proti odebrání licence se Chisora odvolal, ale jednání britské asociace bylo stanoveno až na červenec. „Derecka tím vyřadili z ringu na půl roku. Přitom přišel o polovinu odměny za souboj s Kličkem na pokutách. Nemá žádnou kvalifikaci. Nezbývalo by mu nic jiného než si najít zaměstnání,“ řekl Warren. Jednatřicetiletý Haye nemá licenci poté, co loni v říjnu ukončil kariéru.

Autor: čtk, nes

Komentáře

Čtěte také

Vypracujte seznam sankcí proti Turecku, nařídil Medveděv vládě

Vypracujte seznam sankcí proti Turecku, nařídil Medveděv vládě

Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes nařídil vládě vypracovat do dvou dnů seznam "omezujících opatření" vůči Turecku. Útok turecké armády proti bombardéru Su-24, k němuž došlo v… více

Komerční prezentace
Mobilní web