Rváči Chisora s Hayem spolu budou boxovat v Londýně

Můžeme jen spekulovat, zda skandální rvačka mezi boxery Dereckem Chisorou a Davidem Hayem na únorové tiskové konferenci v Mnichově byla ve skutečnosti startem šikovného promotingu, každopádně by se tito britští boxeři měli utkat také v ringu. Jejich vzájemný zápas je naplánovaný na 14. července na londýnském stadionu Upton Park, kde hrají své zápasy fotbalisté West Hamu. Uvedla to BBC s odkazem na Chisorova manažera Franka Warrena.

 boxer Dereck Chisora
9.5.2012 13:35   |  

Warren vyjednal, že souboj zaštítí lucemburská boxerská federace, protože ani jeden z boxerů nemá britskou licenci. Chisora o ni přišel v březnu kvůli svému skandálnímu chování před a po únorovém prohraném duelu s Ukrajincem Vitalijem Kličkem o titul mistra světa těžké váhy organizace WBC.


Čtěte také: Kličko obhájil titul WBC, Chisoru porazil na body


Konflikt mezi Dereckem Chisorou a Davidem Hayem na tiskové konferenci v Mnichově. Napadení Davida Haye stálo Chisoru boxerskou licenci

Osmadvacetiletý boxer se po zápase s Kličkem na tiskové konferenci porval s bývalým šampionem asociace WBA Hayem. Předtím dal při vážení ukrajinskému soupeři facku, při představení boxerů v ringu zase plivl mladšímu bratrovi Klička Vladimirovi vodu do obličeje.

Proti odebrání licence se Chisora odvolal, ale jednání britské asociace bylo stanoveno až na červenec. „Derecka tím vyřadili z ringu na půl roku. Přitom přišel o polovinu odměny za souboj s Kličkem na pokutách. Nemá žádnou kvalifikaci. Nezbývalo by mu nic jiného než si najít zaměstnání,“ řekl Warren. Jednatřicetiletý Haye nemá licenci poté, co loni v říjnu ukončil kariéru.

Autor: čtk, nes

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web