První golfový major vyhrál Watson

První letošní golfový podnik kategorie major, tedy turnaj Masters, vyhrál Američan Bubba Watson. Získal své první vítězství na majoru. Watson uspěl až v závěrečném rozstřelu, v němž zdolal Jihoafričana Louise Oosthuizena. Kromě tradiční trofeje, jíž je zelené sako, si odnesl prémii 1,44 milionu dolarů. Celková dotace turnaje byla osm milionů dolarů.

 Bubba Watson si obléká zelené sako
10.4.2012 7:24   |  

„Nikdy jsem nemyslel takhle daleko, takže nemohu říci, že se sen stal skutečností,“ prohlásil Watson pro server BBC. „To jsou přesně okamžiky, pro něž golf hrajeme. Kvůli zelenému saku, kvůli vítězství na turnaji,“ dodal šampion, jenž se ocitl v čele letošního finančního žebříčku. Světovou jedničkou je dál Luke Donald, Watson je čtvrtý.

Na turnaji propadli dva z favoritů. Legenda Tiger Woods a aktuální světová dvojka Rory McIlroy obsadili dělené 40. místo. Woods zahrál největší počet ran na tomto hřišti v kariéře. Dalším turnajem kategorie major je US Open v půli června.

Autor: map

Komentáře

Čtěte také

Ropa se na Moravě může zase těžit. Cena se pohybuje u 50 dolarů za barel

Ropa se na Moravě může zase těžit. Cena se pohybuje u 50 dolarů za barel

Už od ledna cena ropy vytrvale roste. Včera po půlroce opět prolomila hranici padesáti dolarů za barel. Pro řadu těžařů je to hranice, při které mohou měnit své plány. Až dosud… více

Komerční prezentace
Mobilní web