Nejstarší kulturistce na světě je 75 let

Ernestine Shepherdové je 75 let a je nejstarší ženou, která se věnuje kulturistice. Začala s tím, když jí bylo 71 let a když jí zemřela sestra. Jejím hlavním cílem je vést i ostatní ke zdravému životnímu stylu spočívajícímu v pohybu a zdravé výživě.

 kulturistka Ernestine Shepherdová
11.6.2012 9:41   |  

„Kdyby na světě byla pilulka proti stárnutí, nazvala bych ji cvičení,“ řekla Shepherdová stanici BBC, která s ní natočila reportáž při jednom z cvičení v Baltimoru. Lidem, kteří do jejích hodin přicházejí, říká, že věk není nic jiného než číslo. „Já jsem se rozhodla, že začnu s posilováním, když mi bylo 71,“ sděluje žena, která figuruje v Guinnessově knize rekordů jako nejstarší kulturistka na světě.


Čtěte také: Rváči Chisora s Hayem spolu budou boxovat v Londýně


V mládí prý se sportem neměla nikdy nic společného, protože prý byla spíš puritánská. „Když mi bylo 56, byla jsem spolu se sestrou pozvaná na večírek. Nebyly jsme spokojené s tím, jak jsme vypadaly, a rozhodly jsme se, že začneme cvičit. Sestra ale zemřela na rozšíření mozkových tepen. Propadla jsem panice, viděla jsem ji ve snu a ona řekla, že nedělám to, na čem jsme se dohodly,“ popsala svou cestu k posilování Shepherdová.

Ernestine Shepherdová je ve svých 75 letech nejstarší ženou v kulturistice

Na jevišti se poprvé objevila ve Washingtonu. „Tak sporé oblečení jsem na sobě neměla nikdy v životě, ale vzala jsem si to a šla na jeviště. Chci ostatní inspirovat k pohybu a také k tomu, aby se správně stravovali. A sama dělám to, co kážu,“ sdělila žena s copem přehozeným přes rameno.

Vstává ráno o půl třetí a spolu se čtyřmi podobnými se rozehřeje během na 15 kilometrů. Neusiluje o to, aby se lidé, kteří za ní chodí cvičit, začali věnovat kulturistice, ale aby přispěli ke svému zdraví.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pokud získáme pohledávku Altnera vůči ČSSD, budeme trpěliví, slibuje Krúpa

Pokud získáme pohledávku Altnera vůči ČSSD, budeme trpěliví, slibuje Krúpa aktualizováno

Skupina Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy bude v případě odkupu pohledávky téměř 338 milionů korun, kterou má bývalý advokát Zdeněk Altner vůči ČSSD, jednat… více

Komerční prezentace
Mobilní web