Magic Johnson s dalšími investory koupil zadlužený klub za dvě miliardy dolarů

Fotogalerie Legendární basketbalista Earvin "Magic" Johnson se stal spolumajitelem baseballového klubu Los Angeles Dodgers. S dalšími investory sdruženými ve společnosti Guggenheim Baseball Management koupil zadlužený celek, který je od loňského června v bankrotu, za rekordní dvě miliardy dolarů. Jde o nejdražší transakci v historii zámořských soutěží.

"Magic" Johnson Dalších 5 fotografií v galerii
28.3.2012 18:04   |  

„Jsem nadšený z toho, že jsem stal součástí historie Dodgers. Mám v úmyslu je dostat znovu na titulní stránky novin,“ uvedl dvaapadesátiletý Johnson. Do října 2010 byl spoluvlastníkem Los Angeles Lakers, v jejichž dresu předtím vyhrál pětkrát NBA. Olympijský vítěz z Barcelony, jehož kariéru ukončilo onemocnění virem HIV, provozuje řetězec kinosálů a v Los Angeles a okolí mu patří další nemovitosti.

Noví investoři koupili klub šestinásobných vítězů Světové série od Franka McCourta, kterému Dodgers patřili od roku 2004. Tehdy je získal od společnosti NewsCorp mediálního magnáta Ruperta Murdocha včetně stadionu za 430 milionů dolarů.


Čtěte také: Super Bowl: miliony dolarů za půlminutu


Do finančních potíží se McCourt dostal i kvůli loňskému rozvodu s manželkou Jamie, která dříve Dodgers šéfovala. Soud jí přiřkl odstupné ve výši 130 milionů dolarů, což byl údajně nejdražší rozvod v Kalifornii. Dluhy Dodgers v lednu vystoupaly do výše 579 milionů dolarů.

O koupi klubu, který získal titul šampion MLB naposledy v roce 1988, usilovali další dva zájemci. Jedním byl Stan Kroenke, kterému patří tým amerického fotbalu St. Louis Rams, basketbalový celek Denver Nuggets, hokejový klub Colorado Avalanche, fotbalisté Colorada Rapids a má většinový podíl v londýnském Arsenalu.

čtk

Komentáře

Čtěte také

Kaufland zaplatí za klamání spotřebitelů. Uváděl chybný původ potravin

Kaufland zaplatí za klamání spotřebitelů. Uváděl chybný původ potravin

Největší obchodní řetězec v Česku z hlediska tržeb Kaufland u ostravského soudu neuspěl ve sporu o označování výrobků českými vlajkami. Je tak dalším, který dostal trest za… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web