Čtvrtkařka Rosolová vybojovala další zlato pro Česko, Bába je stříbrný

5.3.2011 21:14   |

České atletické výpravě přibyly na evropském halovém mistrovství v Paříži další dva cenné kovy. Zlatou v běhu na 400 metrů překvapivě získala čtvrtkařka Denisa Rosolová, stříbrnou medaili pak vybojoval výškař Jaroslav Bába. O zlatou medaili v sedmiboji stále bojuje vícebojař Roman Šeberle, který zde usiluje již o svou šestou medaili z halového mistroství Evropy. První zlatou medaili pro Česko získal již včera překážkář Petr Svoboda.

Rosolová se stala nečekanou halovou mistryní Evropy v běhu na 400 metrů, když v pařížském finále dnes zvítězila v osobním rekordu 51,73 sekundy před dvojicí ruských soupeřek.

Závěr závodu byl doslova dramatický, protože na první pozici se Rosolová probojovala v posledních metrech před cílem. V závěru běhu o sedm setin předstihla ruskou favoritku Olesju Krasnomovecovou, třetí skočila další ze silné ruské výpravy Ksenia Zadorinová (52,03).

„Já jsem chtěla strašně moc být do třetího místa a věděla jsem, že Rusky do toho půjdou. Když jsem viděla, že není daleko od zlata, tak jsem ještě zabrala. Síly mi zbyly, je to neuvěřitelné,“ radovala se Rosolová.

Bába ve finále přeskočil 234 centimetrů a prohrál jen s favorizovaným Ivanem Uchovem z Ruska, kerý zdolal 238. Na velké akci získal svoji třetí medaili, ale první po dlouhých sedmi letech; v roce 2004 vybojoval bronzy na halovém mistrovství světa a hlavně na olympijských hrách v Aténách. „To čekání už bylo hodně dlouhé. Pro mě je to takové malé vítězství, Uchov je halový démon a je někde jinde,“ uvedl Bába na adresu současné světové jedničky.

Šebrle je po čtyřech disciplínách na průběžném prvním místě

Český vícebojař Roman Šebrle se po třech disciplínách vyšvihl na první místo a má 3493 bodů. V úvodní šedesátce skončil Šebrle pátý s časem 7,06 vteřiny, pak ovšem triumfoval v dálce (759 cm) a v hodu koulí (15,42 m) skončil druhý. Podle svých slov byl se sprintem maximálně spokojený, zato v dálce chtěl být o něco lepší.

Ve výšce překonal 206 centimetrů, ale rovněž chtěl víc. A dva pokusy na 209 cm byly velmi nadějné. „Zase to není špatné, ale chtělo to víc, moc tomu nechybělo,“ prohlásil Šebrle. „Přitom se mi skákalo fantasticky. Je to smůla,“ dodal.

Šebrle si drží dobrou formu, již na halovém mistroství republiky předvedl nejlepší evropský výkon roku - 6117 bodů. Poslední cenný kov - bronzovou medaili se přivezl Šebrle před dvěma lety z Turína.

Autor: mkr, čtk