Český běžec Kujan oběhl jako první člověk na světě Island

Český amatérský běžec René Kujan dokončil v pondělí v 18:00 místního času svůj běh kolem Islandu. Ke zdolání celkové trasy 1340 kilometrů, která odpovídá zhruba 30 maratonům, si vyhradil 30 dnů. Informovaly o tom islandské deníky Morgunbladid a Vísir, podle nichž je Čech prvním člověkem na světě, jemuž se podařilo ostrov po okružní silnici oběhnout.

 Island, ilustrační foto
23.10.2012 11:35   |  

Kujan svou pouť, jež měla na ostrově s 318 tisíci obyvateli velkou publicitu, zakončil za soumraku v přírodním parku Ellidaárdalur uprostřed islandské metropole Reykjavíku, tedy ve stejném místě, z něhož se na trať vydal.

„Cítím se docela v pohodě. Jsem překvapený, jak dobře to šlo,“ řekl podle listu Vísir Kujan, když po závěrečných metrech objal svou přítelkyni. Trochu unavený prý rekordman byl. „Ale myslím si, že si stejně půjdu ráno zaběhat, nějakých šest, sedm kilometrů,“ dodal.

René Kujan při běhu, s nezbytnou občerstvovací lahví


Muž se chystá přejít Irské moře ve velkém kole pro křečka


Čech své snažení zahájil 23. září, tedy ve stejný den, v jaký utrpěl před pěti lety vážnou autonehodu. Tu málem nepřežil, později mu lékaři předpovídali, že bude do konce života upoután na invalidní vozík. Nakonec se dokázal vrátit ke sportu.

Cílem Kujanovy akce bylo prostřednictvím dobrovolné sbírky shromáždit prostředky pro tělesně postižené sportovce v Praze. Islanďané měli podle místních médií k dispozici tři telefonní čísla, kam volali, když chtěli darovat tisíc, dva tisíce či pět tisíc islandských korun (1530, 3060 či 7650 Kč).

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web