Vést Ostravu je pro Šmejkala výzva | E15.cz

Vést Ostravu je pro Šmejkala výzva

29. července 2010 • 17:01
Po sezoně převzal tým ostravských volejbalistů nový kouč Zdeněk Šmejkal. A chtěl by ho vrátit zpět na medailové pozice.

Volejbalisté DHL Ostrava patří v posledních letech k absolutní špičce českého volejbalu. A tak, když tým loni skončil až pátý, rozhodlo se vedení hned po sezoně vyměnit trenéra Jaroslava Tomáše. Výběrové řízení vyhrál Zdeněk Šmejkal, který do Ostravy přišel z Benátek nad Jizerou. „Ostrava je pro každého trenéra výzva a jinak to není ani u mě. V Benátkách chtěli, abych u nich pokračoval, ale nabídka DHL se neodmítá. Klub je na mnohem profesio-nálnější úrovni a navíc bych chtěl Ostravu vrátit na místa, která jí patří. Tedy na medailové pozice,“ přeje si Šmejkal.

Burrow měl velké nároky

Nový kouč Ostravy má zkušenosti i ze zahraničí. Sedm let strávil v Rakousku v týmu Union Arbesbach. „Přišel jsem do klubu, když hrál zhruba na úrovni našeho krajského přeboru. S týmem jsem se nakonec probojoval až do nejvyšší rakouské soutěže,“ zavzpomínal Šmejkal. V novém působišti mu bude chybět bývalý kapitán Ostravy Juraj Zaťko, který v DHL plnil úlohu nahrávače a řídil celou hru moravského týmu. Zaťko odešel do kádru německého mistra Friedrichshafenu.

Zápasy s Poláky

Tým se už připravuje na novou sezonu. Konec července strávil na soustředění ve Slavkově. „Zaměřili jsme se na kondici. Od 2. srpna pak budeme v Ostravě na hale, kde se už hráči potkají i s míčem,“ nastínil nejbližší dny Šmejkal. Ostravu čeká rovněž řada přípravných utkání. „Chceme hledat kvalitní soupeře hlavně v Polsku. Domácích zápasů si dost užijeme v extralize,“ oznámil na závěr Šmejkal.

Autor: Jiří Podhájecký Ostrava
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!