V Jablonci zanotují učitelé Boowieho | E15.cz

V Jablonci zanotují učitelé Boowieho

Na sever Čech přijedou legendy evropské hudební scény The Young Gods. Lístky na koncert rychle mizí.

Švýcarští The Young Gods, jedna z nejvlivnějších nezávislých kapel devadesátých let, zavítá v druhé polovině února do Jablonce nad Nisou. V Eurocentru odehraje jeden ze šesti českých koncertů na turné k novému albu Everybody Knows. Zpráva o tom, že veteráni hudební scény dorazí do severočeského města, vyvolala mezi fanoušky obrovský zájem. Lístky jdou na dračku, jablonecká kina navíc přidávají filmový dokument.

Švýcarští muzikanti svůj styl s časem postupně proměňovali, a tak dnes jejich hudba zní trochu jako mix The Doors a Prodigy. „Jejich poslední věci už jsem moc nesledoval, a tak si zřejmě do Jablonce zajedu zavzpomínat,“ dodává Pochop.

Hvězd bude víc

Není to poprvé, co se podařilo pořadatelům do jabloneckého Eurocentra přilákat hudební světovou ikonu. „Je to pro nás jedna z důležitých akcí, kterou významem můžeme srovnávat třeba s koncertem Katatonie, který pořádali liberečtí kolegové u nás v Jablonci nebo s vystoupením Bobana Markoviče,“ míní Ocilka.
Těšit se mohou hudební fajnšmekři i na další pecky. „Prozrazovat ale dopředu zatím nic nebudeme. Návštěvníci se ale mají na co těšit,“ doplnil Ocilka.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!