Úspěšné Růže s hůlkami v ruce | E15.cz

Úspěšné Růže s hůlkami v ruce

Před dvěma lety si Jindřiška Tyranová otevřela vlastní školu pro mažoretky. Už teď mají úspěch. Naposledy zazářila v dětské kategorii Adéla Fričová.

Velký talent v mažoretkovém sportu prokázala na vyhledávaných závodech O cenu Andria v Havířově opavská vyslankyně Adéla Fričová. Ve velké konkurenci dokázala vybojovat bronzovou medaili.
„Je to celkem prestižní soutěž, kde kromě širokého pole českých závodnic bojují také mažoretky ze Slovenska. O to větší mám radost,“ říká vedoucí mažoretek Roses Opava Jindřiška Tyranová. Ani ostatní její svěřenkyně ostudu neudělaly. „Všechny holky, které na soutěži vystoupily, skvěle reprezentovaly jak svou školu, tak město,“ komentuje celkový výkon svých žaček Tyranová.

Vlastní škola

Hlavní je chuť hýbat se

„Začala jsem, když mi bylo devět let, a to díky manželům Asmusovým, kteří založili skupinu mažoretek na Základní umělecké škole Václava Kálika jako doplňkový obor k baletu. Zůstala jsem u toho čtrnáct let a po roční pauze jsem otevřela svou školu,“ popisuje Tyranová. Mezi mažoretky Roses se může zařadit každá dívka od tří do dvaceti let. „Nepotřebuje ani žádnou sportovní průpravu. Hlavně musí mít chuť hýbat se,“ říká Tyranová.
Mažoretkový sport podle ní stále má dívkám co nabídnout. „Už zdaleka nejde pouze o strohé pochodování do dechové hudby. Velkým posunem prošla tvorba kostýmů, muzika i choreografie,“ zdůrazňuje Tyranová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!