Sýkora, Straka, Špaček. To by bylaptačí letka! Ale zatím nebude | E15.cz

Sýkora, Straka, Špaček. To by bylaptačí letka! Ale zatím nebude

26. srpna 2010 • 12:32
Sýkora, Straka, Špaček. To by bylaptačí letka! Ale zatím nebude

Píše se rok 2005. Zlatá éra českého hokeje vrcholí. Ve finálovém zápase mistrovství světa ve Vídni porážíme Kanadu 3:0. K oporám zlatého týmu patří tři Plzeňané – Petr Sýkora, Martin Straka a Jaroslav Špaček. „Byl to určitě jeden z mých nejlepších hokejových zážitků,“ vzpomíná obránce Špaček. Kdy se zase všichni sejdou na plzeňském ledě? Straka už se do Plzně vrátil, Špaček má ještě smlouvu v Montrealu, pak se návratu do Čech nebrání. Benjamínek Petr Sýkora je po složité operaci, vynechal část minulé sezony, staví dům v Brně.

„Hlavně se musím doléčit. Pokud to do začátku sezony nestihnu, klidně naskočím do rozjeté soutěže,“ říká Sýkora. Lákají ho kluby z NHL, z Ruska i zbytku Evropy. S nabídkou přispěchala i brněnská Kometa. Plzeň ale řadí mezi favority. „S Martinem a Jardou bych se rád potkal. Na ledě mi rozumí,“ říká Sýkora. Martin Straka, který je současně i plzeňským manažerem, s ním o angažmá jednal. Podle svých slov mu ale konkrétní nabídku nepředložil. „Péťa má nabídky z NHL i z Evropy, bude záležet na něm. Každopádně mi říkal, že by se do Plzně rád vrátil,“ uvedl Straka.

Podle Petrova otce Vladimíra, který pečlivě sleduje celou synovu kariéru a první roky v NHL s ním strávil dokonce za mořem, by měl Petr ještě nějaký čas zůstat v zahraničí, nejlépe v NHL, nebo v Rusku. Na návrat do Čech je ještě mladý. „Navíc se mi nelíbí, co se v posledních letech v našem hokeji děje,“ tvrdí jeho otec. Bývalá hvězda plzeňského týmu Jaroslav Špaček by spolupráci se Sýkorou přivítal. V sezoně 2004/2005 se nehrála NHL. Špaček zamířil do Plzně. Ale mužstvu, ani jemu se nevedlo a vedení ho vyměnilo do pražské Slavie. Sýkora naopak zamířil na východ a zkusil ruskou KHL. „Střelců, jako je Petr, po ledě nikdy moc nejezdilo. Kdyby tehdy v Plzni byl, všechno mohlo dopadnout jinak,“ přemýšlí Špaček. Zajímavé by spojení bylo i z hlediska jejich příjmení.

„S Martinem nám všichni říkali ptačí letka,“ směje se Špaček. Jakou přezdívku by získala dvojka se Sýkorou na pravém křídle?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!