Slovanku soupeřky mlátily pod košem | E15.cz

Slovanku soupeřky mlátily pod košem

Štěpán Tomš

Basketbalistky se utkaly v přímém souboji o druhé místo s Brnem.

Jan Bobrovský, bývalý trenér ženské reprezentace a současný vůdce týmu Frisco Sika Brno, se v Mladé Boleslavi rozčílil na své svěřenkyně. Hosté byli v utkání favoritem, přesto měli se Slovankou problémy.

Neřvi na ně!

Hned v úvodu utkání si Brno vypracovalo jedenáctibodový náskok. Pak se probudily domácí střelkyně a ještě v první čtvrtině náskok smazaly.
„To si snad děláte legraci,“ rozčiloval se na lavičce Bobrovský. „Neřvi na ně!“ odpověděl mu z hlediště jeden z fanoušků boleslavského týmu. Úsměvná scénka dvoustovku diváků ve sportovní hale pobavila.
Brňanky další náskok pečlivě hlídaly a vyhrály 85:72. Slovanka sice v závěru mohutným finišem dotahovala, jenže hostující tým uměl v pravou chvíli trefit „trojku“.
„Začátek zápasu se nám nevydařil, nemohli jsme se trefit,“ hodnotil výkon domácí trenér René Štěpánek. „Ač to nerad říkám, v poslední čtvrtině mě rozhořčili rozhodčí. První faul nám pískli až po devíti minutách, byť nás Brno doslova mlátilo pod košem,“ postěžoval si kouč.
S jeho slovy se ztotožnila boleslavská kapitánka Hana Nezdařilová. „Poměr faulů byl v náš neprospěch dost vysoký. Ukázalo se, že Brno je zkušenějším týmem, než jsme my,“ řekla nejpilnější střelkyně.
Také příští utkání odehraje Slovanka na domácí palubovce. V neděli 28. listopadu hostí Hradec Králové. Zápas začne v sedm hodin večer.