Slovan selhal v koncovce | E15.cz

Slovan selhal v koncovce

Nováček krajského fotbalového přeboru nevyhrál ani napočtvrté.

Jindřichohradečtí fotbalisté v neděli doma podlehli mužstvu Hluboké 1:2. Ve čtvrtém kole krajského přeboru nedokázali zúročit své příležitosti. Naopak Hluboká udělila Slovanu lekci v efektivitě.
Mužstvo Slovanu kleslo na předposlední místo tabulky. I kvůli nejmenšímu počtu vstřelených branek. Slovan se trefil za čtyři kola pouze dvakrát. Trenér Slovanu Marek Černoch hledal ofenzivní typy. Nabídku na hostování odmítli záložník Ždimera z Třeboně a útočník Zelenka ze Sezimova Ústí. „Náš kádr je tak definitivně uzavřený. Pokusíme se získat co nejvíce bodů a v zimě se pokusíme kádr vhodně doplnit,“ tvrdí hradecký kouč. Slovan se na nedělního soupeře pečlivě připravoval. „Chceme hrát trpělivě, co nejdéle držet balon a být výbušnější,“ přál si trenér Černoch, který udělal proti poslednímu utkání změnu v sestavě. Na místo Frühaufa se do středu zálohy posunul Císař. A právě on se už ve druhé minutě dostal do ideální střelecké pozice. Ale šanci zahodil. Brzy ho napodobili i další spoluhráči. Během prvních dvanácti minut nevyužili hned tři příležitosti. Diváci žasli, trenér nevěřil svým očím. „To by proměnili i žáci,“ divil se kouč Slovanu svým svěřencům, které zradila opět žalostná koncovka. Zkušený tým Hluboké předvedl, jak být efektivní a správně naložit s příležitostmi. Nejprve Hájek zahrál trestný kop tak nádherně, že gólman Drabík neměl šanci. Pak Janoušek využil nejistého zákroku domácího brankáře a hosté vedli o dva góly. Ještě do konce poločasu vykřesal hradecký Moudrý pro své barvy naději. Ve druhém poločasu Slovan sice zatlačil soupeře na vlastní polovinu, ale gólově se neprosadil.

„Ze tří příležitostí jsme nedali gól. To nakonec rozhodlo. Hluboká měla tři šance za zápas a dala dva góly. Vytěžila z minima maximum,“ zhodnotil trenér Černoch utkání.