Slovan otočil v Dražicích skóre | E15.cz

Slovan otočil v Dražicích skóre

11. září 2009 • 03:14
Nováček krajského fotbalového přeboru se dočkal první výhry v soutěži v pátém kole.

V nedělním pátém kole fotbalového krajského přeboru se utkala mužstva Dražic a Jindřichova Hradce. Obě usilovala o první vítězství letošní sezony. Jindřichův Hradec i Dražice dosud získaly shodně dva body. V zápase plném zvratů se nakonec radoval celek jindřichohradeckého Slovanu, který vyhrál 3:2 a poskočil na deváté místo.

Dramatický zápas

Už v páté minutě se po rohu dostal k míči Rešl a křížnou střelou poslal hosty do vedení. Za deset minut ale Dražičtí vyrovnali. Kromka přeskočil svého strážce a přesnou hlavičkou srovnal. Když se Slovan dostal na dostřel, využil každé příležitosti k ohrožení branky. Ofenzivní domácí dokázali ještě do přestávky skóre otočit. Z nenápadné akce po křídle odcentroval Dvořák míč do šestnáctky soupeře, nejistý gólman Drábik vyrazil jen k Veselému a sváteční střelec snadno zakončil. Dražice chtěly třetí trefou zápas definitivně rozhodnout. Ovšem hostujícímu Kuchařovi stačila v devětačtyřicáté minutě chvilka k tomu, aby prostřelil nepozorného gólmana Mrzenu. Během osmi minut dokonali hosté další obrat v utkání. Hlavička Císaře si našla cestu do sítě a Slovan vedl 3:2. Dražice vrhly všechny síly do útoku. Gólman Drábik byl už dokonce dvakrát překonáný. Ale bojující hosté vykopávali po střelách Lukáše Fořta a Kromky míč z brankové čáry. V dramatickém a nervózním závěru se v osobních soubojích i na hřišti jiskřilo. Rozhodčí musel každou chvíli uklidňovat situaci. Tlak domácích byl vytrvalý, ale neúčinný a křečovitý. Po závěrečném hvizdu vypukla na hřišti hradecká radost.

Ohlasy po utkání

„Po druhé obdržené brance jsme na to byli špatně,“ přiznal trenér Slovanu Marek Černoch. „Ale o přestávce jsme si to v kabině vysvětlili a kluci stoprocentně plnili příkazy. Zjednodušili jsme hru, přidali presing a úspěch se dostavil. Soupeř nebyl až tak fotbalový, spíš bojovný. V nezvyklém zápase jsme se museli přizpůsobit. Pochvalu zasluhuje celý tým, ale vyzdvihl bych Beneše. Díky jeho dravosti a chuti hrát,“ dodal hradecký kouč. Střelci prvního gólu Jakubu Rešlovi se povedl úvod utkání. Skóroval už po pěti minutách, přesto na hřišti vydržel jen první půli. „Měli jsme příkaz tlačit se dopředu a presovat soupeře už při rozehrávce. Střídal jsem kvůli horší defenzivní činnosti. Dražice po mé pravé straně šestkrát zacentrovaly a padly z toho dvě branky. Premiérovou výhru oslavíme jedním pivem. Chceme uspět i v příštím utkání doma se Čkyní,“ prozradil hradecký záložník.