„Románek? Ne, chci dávat góly“ | E15.cz

„Románek? Ne, chci dávat góly“

3. srpna 2010 • 22:52
Devatenáctiletý talent Václav Vašíček dostal šanci od trenéra A týmu Sigmy. V utkání s Jabloncem poprvé poznal, jak chutná ligová výhra.

Václava Vašíčka znali zřejmě čtenáři bulvárních novin dřív, než většina fotbalových fanoušků. K prvnímu ligovému zápasu totiž nastoupil mladý útočník letos 6. března ve vršovickém Ďolíčku. Ještě předtím, začátkem listopadu 2009, ale zaplnila stránky bulváru jeho milostná aféra s modelkou Dominikou Mesarošovou. „Moc bych to nerozebíral, ale je fakt, že od té doby mně kluci v kabině říkají Mesaroš,“ přiznává devatenáctiletý talent.

Trenér Psotka dává pravidelně příležitost mladým hráčům z juniorky. Překvapilo vás, že dal šanci i vám, nebo jste s tím tajně počítal?

Nějaké velké překvapení to pro mě nebylo. Už minulý rok jsem často trénoval s áčkem, takže když mě teď povolali do přípravy, tak mě to hodně potěšilo, ale určitě nezaskočilo.

Na jaře jste odehrál první dva zápasy v nejvyšší soutěži. Jak vzpomínáte na svůj vstup do Gambrinus ligy?

Určitě je to obrovský zážitek pro každého mladého hráče. Jediný problém byl v tom, že oba zápasy, do kterých jsem nastoupil, jsme nakonec prohráli. To ten zážitek a atmosféru trochu pokazilo. Nevzpomínám na to zrovna moc rád. Teď s Jabloncem už jsem si konečně užil i vítězství a divácká kulisa byla fantastická. Doufám, že na další domácí utkání přijde ještě víc lidí.

Spoluhráče jste znal z dřívějška, takže příchod do kabiny áčka asi proběhl v klidu.

Určitě, s tím nebyl žádný problém. Dokonce i Radim Kučera, který je už dost zkušený, s námi mladšími komunikuje v pohodě. Žádná věková bariéra tam není. Samozřejmě, že se mi občas nevyhnou nějaké ty fórky. Třeba kvůli té loňské aférce.

V Sigmě je velká konkurence útočníků. Jak těžké bude přeskočit v sestavě takové hráče jako Ordoš, Šultes nebo Hubník?

Po Michalu Ordošovi jste druhý nejvyšší útočník v Sigmě. Trénujete třeba speciálně hlavičky?

To ne, takhle rozdělené tréninky nemáme a navíc si myslím, že jenom o výšce to není. Sigma určitě nevyznává styl hry „na Kollera“.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!