Projekt jízdné zdarma má díry. | E15.cz

Projekt jízdné zdarma má díry.

8. září 2009 • 22:09
Jezdit do školy zadarmo není tak výhodné, jak to na první pohled vypadá.

Projekt Žákovské jízdné zdarma se týká pouze studentů do devatenácti let, přitom řada z nich je starší. Průkazka překvapivě platí i o sobotách a nedělích.

Představitelé kraje argumentují, že tak pamatuje na praxe a dojíždění na internáty v neděli. Ovšem nepřímo tak umožňuje za dotaci jezdit o víkendu zdarma třeba za zábavou.

Další problém se týká trvalého bydliště.

„Matka jednoho našeho žáka se rozvedla a je formálně hlášená i s dětmi k bydlení na obecním úřadě v Libici nad Cidlinou,“ řekla ředitelka poděbradské speciální školy Květa Husová.

„Našla si podnájem v Nymburce. Chce, aby její děti mohly jezdit zadarmo, jedno z Nymburka do školy do Poděbrad a druhé na střední školu do Kolína. Jenže podle pravidel jí nelze průkaz vystavit, protože v Nymburce nemá trvalé bydliště. Přitom by projekt měl hlavně pomáhat v podobných případech,“ říká Husová. Krajští radní však problémy teď odmítají řešit.

„Stanovené podmínky neumožňují poskytování výjimek. Teprve po vyhodnocení celého projektu může Rada kraje rozhodnout o případné změně podmínek,“ uvedla tisková mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!