Pro lup vyráželi nad ránem. Stačilo jim jen pět minut | E15.cz

Pro lup vyráželi nad ránem. Stačilo jim jen pět minut

Kriminalistům z Brna a Olomouce se podařilo dopadnout dvojici zlodějů, kteří nakradli zboží za bezmála 2,5 milionu korun.

Parta hic. Tak by mohli říkat brněnští a olomoučtí kriminalisté dvojici zlodějů, která v uplynulých dnech skončila za mřížemi vazební věznice.

Duo pachatelů vykrádalo prodejny motorkářských potřeb a zahradní techniky takovou rychlostí, že na jejich návštěvu nestihly zareagovat ani bezpečnostní agentury. Za tři čtvrtě roku se dvojici podařilo vykrást dvanáct prodejen ve čtyřech krajích České republiky a odnést si zboží za bezmála dva a půl milionu korun. Přestože se policii podařilo zajistit většinu ukradených věcí, hrozí „úderné jednotce“ až osmiletý pobyt ve vězení.

„Oba muži měli zaběhnutý postup a každé vloupání do prodejny mělo stejný scénář. Nejprve si vytipovali prodejnu se zbožím, obhlédli si její zabezpečení a nad ránem k obchodu přijeli. Pak rozbili dveře nebo výlohu a vtrhli dovnitř. Tam pak jim stačilo pouhých pět minut, aby si odnesli vyhlédnuté zboží,“ přiblížil jednání mužů šéf brněnské kriminálky Jaroslav Kučera.

Ranního rozbřesku využila při zatýkání i policie. Vtrhla do domu pachatelů ve chvíli, kdy muži spali. V cele tak skončil třicetiletý muž ze Svitavska a jeho o pět let starší komplic z Olomoucka. „Mladší pachatel je pro nás prvňáčkem. Jeho trestní rejstřík je čistý. Starší muž je ale na poli zločinu zkušenějším matadorem. V minulosti se dopustil jiných krádeží,“ upřesnil Kučera.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!