Pospíšilovi jezdí s harmonikami kolem celého světa | E15.cz

Pospíšilovi jezdí s harmonikami kolem celého světa

24. srpna 2010 • 08:40
Patří do rodiny, pro kterou je hudba nejen velkým koníčkem, ale i prací. Přestože je Renátě Pospíšilové teprve sedm let a na nástroj hraje pouze rok, projela už pořádný kus světa.

„Máme svůj televizní pořad a mimo to jezdíme koncertní turné. Letos jsme byli v Holandsku, Anglii, Kolumbii a Itálii,“ vypočítával její otec Josef Pospíšil.

Její rodiče se poznali před lety právě v Hořovicích. „Já jsem stál u zrodu tohoto festivalu a jsem moc rád, že se tak zapsal do povědomí veřejnosti,“ liboval si Josef Pospíšil.
Na heligonku se podle něj naučí jen opravdový muzikant, a to i proto, že o ní ne-existuje skoro žádná hudební literatura. „Na harmoniku se hraje podle sluchu a nástroj je to podle mě docela náročný, a tak se snadno pozná dobrý a horší muzikant. Všechny je ale potřeba ocenit, protože dělají reklamu našemu tradičnímu hudebnímu nástroji,“ řekl Pospíšil, podle kterého je česká hudba známá po celém světě. „Loni jsme byli v Saúdské Arábii a skoro všechny písničky, které jsme hráli, ti lidi znali. Zahřálo nás to u srdce,“ dodal Josef Pospíšil, který se chce do Hořovic vrátit opět za rok.

Autor: Lucie Zemanová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!