Nový proces? Soud ho většinou nepovoluje | E15.cz

Nový proces? Soud ho většinou nepovoluje

19. června 2009 • 15:44
Další z odsouzených vrahů neuspěl v posledních dnech s žádostí o obnovu svého procesu.

Bývalý profesionální voják Miroslav Kozmér tak bude muset za mřížemi strávít šestnáct let. Takovou dobu mu vyměřili soudci za brutální vraždu Němce v Karlových Varech. Toho nejprve Kozmér spolu s manželi Karbanovými zabil a posléze jej rozřezali a zakopali v lese u Krásné na Sokolovsku.

Kozmér soudu představil ženu, která měla dokázat jeho nevinu. Tato žena soudu nejprve napsala dopis, kde vysvětlovala, že se ve vězení doslechla o Kozmérově nevině. Ovšem, když se dostavila před trestní senát, jako by ztratila řeč. „Návrh na obnovu procesu včetně dopisu od svědkyně je účelový. Soud nemůže nové jednání povolit,“ uvedla soudkyně Ivana Růžičková.

Kozmér není zdaleka jediný, kdo s žádostí na obnovu neuspěl. Pravděpodobně nejznámějším procesem tohoto druhu bylo stání s Jiřím Kajínkem. Ten se nehodlal smířit s tím, že jej arbitři poslali do vězení na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu z roku 1993. Stejně tak neuspěla ani dvojice Josef Kott a Michael Kutílek, kteří si rovněž odpykávají doživotní trest za čtyřnásobnou vraždu z jara roku 1990.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!