Most na Ostravu zbourají | E15.cz

Most na Ostravu zbourají

24. srpna 2010 • 07:25
Most před Karvinou, který poničila povodeň, půjde k zemi. Řidiče čekají krušné chvíle.

Řidiči, kteří jezdí z Karviné do Ostravy, se musejí připravit na velké komplikace. Most přes řeku Olši, který je přímo na hlavním tahu do krajského města, při květnových povodních praskl a hrozí jeho zřícení.
„Musíme ho zbourat. Nebude to ale najednou, ale natřikrát,“ potvrdila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.
Úplná uzavírka mostu čeká na řidiče až za rok, ovšem opravovat ho začnou dělníci už nyní. „Řidiči musí počítat s tím, že po mostě budou jezdit už jen v jednom pruhu,“ uvedla mluvčí Karviné Šárka Swiderová. Most se sice neocitl na černé listině zastavených staveb ministra dopravy Víta Bárty, ale i tak nad jeho opravami visí otazníky. „Podle toho, kolik na opravu získáme peněz, se rozhodneme, zda do opravy mostu dáme najednou větší částku, nebo zvolíme levnější variantu. Tím by se větší část investic odsunula do budoucna. Pro řidiče by to však znamenalo častější opravy a dopravní omezení. Kolik budeme mít na opravu peněz, se dozvíme až v následujících týdnech,“ řekla Ledvinová. Práce potrvají do listopadu příštího roku.

Podle statiků se musí most zbourat nejenom kvůli prasklému pilíři. „Odborníci zjistili, že v místě, kde most stojí, půda kvůli těžbě uhlí neustále klesá. Tohle musíme při návrhu oprav zohlednit,“ dodala Ledvinová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!