Lávka vydržela půl roku | E15.cz

Lávka vydržela půl roku

11. srpna 2010 • 11:23
Rozpraskaný povrch. To je důvod uzavírky berounské lávky, která bude zanedlouho mimo provoz čtrnáct dní.

Nejkratší spojnice mezi nemocnicí a vlakovým nádražím Beroun vydržela po opravě v provozu jen půl roku. Extrémní zimní teploty poškodily celý její povrch a město muselo přistoupit k reklamaci.

Lávka bude uzavřená, a to se některým obyvatelům nelíbí. Vadí jim hlavně, že se cesta zavře ještě v letních měsících, kdy ji chtěli využívat například při výletech do Srbska. „Chápu, že se to musí opravit. Šel jsem tudy nedávno a povrch je opravdu ve špatném stavu. Přesto to mohlo ještě pár týdnů počkat,“ komentoval opravy František Březina. „Plánovaná oprava tolik času nezabere, takže se to mohlo nechat třeba na říjen,“ dodal Březina.
Podle berounské radnice ale má současný termín opravy smysl. „Jak sám název projektu napovídá, lávka se rekonstruovala hlavně pro lidi, kteří ji využívají cestou do práce, a proto budeme rádi, pokud se reklamace vyřídí ještě v srpnu,“ vysvětlila vedoucí odboru městských investic Iva Kermesová. Dalším důvodem je také počasí. Na podzim by se totiž mohlo ochladit, a to by opravy výrazně zkomplikovalo.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!