Když si za kameru stoupnou školáci | E15.cz

Když si za kameru stoupnou školáci

Kateřina s Anetou natáčí reportáže o své základní škole. Jejich práci sleduje celé město už druhý rok.

Znají se odmala. Možná právě to byl důvod, proč se Kateřina Wróblová a Aneta Trzaskaliková z Karviné rozhodly trávit svůj volný čas ve školní střižně společně. Kateřina s Anetou, s vydatnou pomocí svých vrstevníků ze základní školy Dělnická, pravidelně natáčejí a komentují dění na škole.
„Ze začátku nám šla práce pomaleji. K nastříhaným záběrům vymýšlíme i komentář a to je někdy obtížné. Nejprve ho musíme napsat, a pak ve správné rychlosti namluvit tak, aby ladil s vysílaným obrazem. A to není snadné. Stalo se nám, že jsme mluvily o jedné věci ve chvíli, když už se na obrazovce objevily záběry k další akci. U toho jsme se i dost nasmály,“ vzpomínají na své začátky Kateřina s Anetou.
Školní vysílání je součástí zpravodajství karvinské regionální televize. Nápad vznikl na Základní škole Dělnická a zastupitelé města ho bez váhání podpořili. Spolužáci i rodina jim fandí

Spolužák školních reportérek Jan Strzelec se chtěl také stát moderátorem, zatím si ale netroufá. „Toto povolání je vlastně mým snem, tréma je zatím ale silnější. Holkám moc fandím, jde jim to. Ze začátku se jim sice občas někdo smál, ale bylo to spíš přátelské. I do budoucna jim držím palce,“ vypráví žák 8. B Jan Strzelec.
Na rozdíl od něj v povolání reportérky svou budoucnost Aneta Trzaskaliková nevidí. „Na to, aby se na mě dívala celá republika, se moc stydím,“ směje se Traskaliková.

Profesionálům se školní vysílání líbí

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!