Kdo nefandil Letné, byl divnej | E15.cz

Kdo nefandil Letné, byl divnej

Na Letné se odehrálo unikátní utkání. V nejnižší plzeňské fotbalové soutěži se střetly dva celky z jednoho klubu.

Kdo navštívil v neděli fotbalový stadion na Letné, stal se svědkem nebývalého zápasu. Odehrál se tam duel, který možná nemá v historii českého fotbalu obdoby. V nejnižší fotbalové soutěži v Plzni se střetly v bratrovražedném souboji Letná B proti Letné A. Prvně jmenovaný tým tvoří starší hráči, áčko zase mladíci. „Před sezonou jsme se hecovali, ale před tímto duelem díky vývoji v soutěži už tolik ne,“ říká kapitán z týmu starších Petr Šampalík, který je v klubu sekretářem.

Zápas měl atmosféru

„Rozvíjej se sokole, rozvíjej se Letná, ten, kdo nejvíc vyžere, ten je u nás jedna,“ skanduje ještě před utkáním z hlediště hlouček fanoušků týmu mladíků. Z druhé strany zazní nezpochybnitelná moudrost:„Kdo nefandí Letné, je divnej.“

V tabulce je na tom zatím lépe „béčko“. Rozhodne zkušenost, či běhavé mládí? Od úvodních minut se hraje svižně s patřičným důrazem. Už ve třetí minutě odstupuje po souboji hrající trenér domácích Slávek Vukovič. Má poraněný kotník. A dvě minuty poté pálí z týmu hostů Vašek Svoboda, ale Petr Noháček jeho střelu kryje. Pak přicházejí další šance na obou stranách a diváci se rozhodně nenudí. Těsně před poločasem otevírá pro domácí skóre hráč se sedmičkou na zádech, Václav Hostačný. Solidní tempo pokračuje i po přestávce. Dokonce tu a tam zaznějí na hrací ploše i ostřejší slova. Přece jen zkušenější béčko přidává další dvě branky. Na své konto si je připisují Jaroslav Rada a Zdeněk Kaluba, který střílel penaltu. Za mladíky v závěru snižuje nádhernou střelou do šibenice Lukáš Čejka. S výhrou 3:1 pro béčko jsou nakonec spokojeni všichni, hráči i přítomní fanoušci. A věří, že příští sezonu se zde bude kopat opět o soutěž výš – městský přebor. „Chceme postoupit. Hrajeme to pro naše mladé. Zatím mají zájem, tak proč se o to nepoprat,“ dodává hráč béčka a předseda klubu Martin Dobrý.

Výbor v akci

Derby přineslo ještě jednu kuriozitu. Na hřišti se objevil celý šestičlenný výkonný výbor fotbalového klubu. V béčku vedle zmiňovaných Šampalíka a Dobrého hrál ještě Jaroslav Rada a na čáře mával Milan Vaněk. Za áčko pak nastoupil pokladník David Pospěch a další člen výboru Martin Petrák. Po utkání se všichni scházejí u piva na tradiční „besedě o sportu“. Na Letné se skutečně odehrál unikátní duel. Vítěz se v něm stal zároveň poraženým.