Jihostroj šlape. Za titulem | E15.cz

Jihostroj šlape. Za titulem

Petr Lundák

Volejbalisté Jihostroje jsou před koncem základní části suverénní. Prohráli jen jednou.

Pětadvacet utkání, jediná porážka. Unikátní sérii mají za sebou volejbalisté Jihostroje. V základní části nestačili jen na soupeře z Příbrami. Kocourům podlehli Jihočeši 3:2.

V této chvíli mají volejbalisté rozehranou jedenáctikolovou nadstavbu, která pro Budějovice skončí v sobotu 10. března na domácí palubovce s týmem Odolena Voda. Pak už začnou vyřazovací boje v playoff. Do nich budou českobudějovičtí volejbalisté vstupovat v roli jednoho z favoritů. Už před zahájením sezony vedení Jihostroje vyhlásilo jako cíl účast ve finále.

Před začátkem extraligy se toho na soutoku Vltavy a Malše dost změnilo. Odešla řada letitých opor týmu a do budějovického celku naopak zavítaly na jihu nové a neokoukané posily. Jednou z nich je i Jan Svoboda, od letošní sezony nový trenér Jihostroje.

„Sice náš tým před začátkem soutěže posílil, ale to jsme chtěli především kvůli Lize mistrů. A pak jsme také byli pasováni na favority naší ligy. Nicméně před koncem přestupního termínu posiloval i Liberec, kde mají nyní velice silné mužstvo. Tím však nechci vůbec tvrdit, že my nejsme silní, ale v tuto chvíli jsou ve hře favoriti soutěže dva. To je třeba si přiznat,“ zdůrazňuje trenér Jihočechů Svoboda.

Noví dirigenti

„Museli jsme řešit, že právě Zapletal spolu s Machem se s týmem v létě prakticky nepřipravovali, protože oba byli v reprezentaci. Takže prvních osm kol v lize jsme se sehrávali, aby všechno fungovalo tak, jak má,“ ví zkušený trenér. Svobodu, který kromě Jihostroje vede i českou reprezentaci, mrzí zranění. „Z těch nejdlouhodobějších je to určitě zranění Jakuba Novotného,“ krčí rameny první muž lavičky Jihočechů.

Z dosavadních pětadvaceti utkání prohráli českobudějovičtí volejbalisté jen jednou. „Tým tak potvrdil svou roli před play-off. Nechceme se však nechat unést, a proto náš plán je do play-off jít z prvního místa. Potom se takticky připravíme na každého soupeře zvlášť a chceme vyladit tu správnou formu na konec března a na duben,“ spřádá Svoboda plány na nadcházející týdny. Podle jeho slov v žádném případě Jihostroj nepodcení ani jednoho protivníka v nejsledovanější části extraligové sezony. „Také chci, abychom nebyli zbytečně převolejbalovaní a měli pořád chuť do naší hry,“ uzavírá trenér.

Nejbližší domácí zápas odehrají volejbalisté ve sportovní hale ve čtvrtek 16. února od šesti hodin večer. Soupeřem bude celek z Příbrami, který v Budějovicích už jednou vyhrál.

Autor: Petr Lundák
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!