„Hrát doma bylo zvláštní. Na premiéru jsem se těšil” | E15.cz

„Hrát doma bylo zvláštní. Na premiéru jsem se těšil”

Štěpán Tomš

Hrají spolu za Boleslav a už i v reprezentaci. A oba do zápasu proti Německu (1:1) zasáhli.

Útočník Jan Chramosta přišel na hřiště v pětašedesáté minutě, obránce Tomáš Fabián nastoupil v základní sestavě a odehrál celý zápas. Podali solidní výkon, jenže to na soupeře nestačilo. Hra „lvíčat” nebyla ideální. „Pocity mám rozpačité, hlavně vstup do zápasu se nám nevydařil,“ řekl po utkání Fabián.

Tomáši, ovlivnilo vás, že se hrálo v Mladé Boleslavi? Nehrálo to velkou roli. Samozřejmě, cítil jsem větší podporu diváků, jinak to však bylo stejné jako na každém jiném stadionu.

Rozehrával jste standardní situace, po jedné z nich padla branka. Na hřišti jsem byl jediný levák. Na standardní situace je vždy určený jeden levák a jeden pravák. Tentokrát jsem se k tomu dostal já.
Mohl byste při nich dostat víc prostoru od trenéra Karla Stannera i v lize?
To nedokážu říct, ale v boleslavském týmu je moje místo u odraženého míče. Případně chodím hlavičkovat.

Němci vás přehrávali, čím to bylo? Jednoznačně naším špatným vstupem do zápasu. První půle byla od nás hrozná. Ve druhé jsme se zlepšili, ale Němci paradoxně vyrovnali. Z mého pohledu a s ohledem na vývoj zápasu je pro nás výsledek dobrý.

Nemrzí vás, že jste si nezahrál s boleslavským týmem přátelské utkání v Hannoveru? Mám prostě reprezentační povinnosti. Do Hannoveru se snad podívám jindy.

Honzo, jak jste utkání vnímal vy? Zápas byl zvláštní v tom, že jsem hrál v Mladé Boleslavi za reprezentaci vůbec poprvé. Hodně jsem se na ten zápas těšil.

Mrzí vás, že jste se neobjevil v základní sestavě? Je nás tu třiadvacet hráčů a trenér se rozhodl pro takovou sestavu. Respektoval jsem to a připravoval se na to, že bych mohl jít na hřiště později.

Když jste se dostal na trávník, plnil jste i defenzivní úkoly. Němci hráli na defenzivního štítového záložníka. Bylo vždy potřeba, aby se útočník vrátil a obraně trochu vypomohl. A tím jsem byl já.

Po tom, jak se duel vyvíjel, je bod dobrý, je to tak?
Je pravda, že nás soupeř přehrával. Nehráli jsme, co jsme chtěli. Výsledkově to dopadlo dobře, herně už méně.

Autor: Štěpán Tomš