Čím vyniká letos nejlepší hotel Varů? | E15.cz

Čím vyniká letos nejlepší hotel Varů?

16. června 2009 • 11:21
Jak vypadá zevnitř nejlepší karlovarský hotel za uplynulý rok? Vyniká ve špičkové lázeňské péči.

Letos už pošesté rozhodlo Sdružení léčebných lázní v Karlových Varech o udělení cen za přínos rozvoji karlovarského lázeňství. Mezi jednotlivci převzala cenu Marie Rebjonková, lékařská ředitelka Imperialu. Za významný podíl na zkvalitňování lázeňské péče a její propagaci. V kategorii hotelů a sanatorií poprvé uspěl lázeňský hotel Dvořák. V jeho případě porotci ocenili výbornou reprezentaci a propagaci lázeňství v Karlových Varech. „Lázeňský hotel Dvořák patří v Karlových Varech mezi přední poskytovatele lázeňských služeb na špičkové úrovni. Svými službami a jejich stálou inovací je důstojným propagátorem místního lázeňství,“ vysvětlil František Mikeš, tajemník Sdružení léčebných lázní v Karlových Varech, proč porotci ocenili právě tento podnik.

Zdražují. I tak mají plno

Hlavní je servis

„Náš tým si dobře uvědomuje, že slouží lidem. Naším cílem je vyzařovat spokojenost, a tím dosáhnout spokojenosti hosta,“ říká obchodní ředitelka. A jedním dechem si pochvaluje, že právě to se karlovarskému hotelu už léta daří. „S hosty udržujeme kontakt i poté, když od nás odjedou. Posíláme jim například přání k narozeninám. Databáze našich klientů sahá daleko. Když k nám třeba po šesti letech znovu přijedou a my se jich při registraci zeptáme, co celých těch šest let dělali a jak se měli, tak jsou dojatí a velmi mile překvapení, že si je pořád ještě pamatujeme,“ prozrazuje něco málo z péče o zákazníky. A ti odjíždějí spokojení. Jen vloni jich bylo přes pět a půl tisíce. Hosté z Ruska přitom patří k nejvděčnějším, po návratu domů neváhají psát děkovné dopisy. „Vděčnost nám tak nikdo jiný nevyjádří,“ zdůrazňuje Grafová.

Investice a nový program

Letos oceněný lázeňský hotel Dvořák disponuje 252 lůžky s vybavením v kategorii čtyři hvězdičky. Od svého vzniku před sedmnácti lety investuje hotel do kvalitnějšího vybavení. Jen v letech 2005 až 2008 vynaložilo zhruba 150 milionů korun na modernizace interiérů, technologií a vybavení. „Loni jsme opravili balneo, výtahy, nově máme prodejnu Asklepion. Naši nabídku léčebných možností jsme rozšířili o nový program: Figurwell -Weight and Healthcare (Péče o hmotnost a zdraví). Naši fyzioterapeuti v této souvislosti museli na školení do Německa,“ hovoří o medicínské novince v Karlových Varech, která si vyžádala nákup přístrojů za jeden a půl milionu korun. Tyto přístroje, zjednodušeně řečeno, změří klientovi zbytkový kyslík při dýchání a meridiány na prstech. Tak zjistí, jak klient metabolizuje. „My pak klientovi doporučíme, jak se stravovat a jak žít, aby byl organismus v rovnováze,“ doplnila lékařka Alena Černá. Jak řekla, program, které vychází z přírodních léčitelských postupů, má klienty zharmonizovat a pomoci jim zlepšit zdraví a duševní pohodu. Tím objem investic neskončil. V prvních měsících letošního roku vedení hotelu vybudovalo nový strop v kuchyni - za čtyři a půl milionu korun.

* Ceny za přínos lázeňství**

Držitelé Ceny Sdružení léčebných lázní za přínos rozvoji lázeňství v Karlových Varech za rok 2008 Hotel Dvořák - za výbornou reprezentaci a propagaci karlovarského lázeňství; Marie Rebjonková, lékařská ředitelka Imperialu - za významný osobní podíl na zkvalitňování lázeňské péče a její propagaci

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!