Chtějí mezi nejlepší čtyřku | E15.cz

Chtějí mezi nejlepší čtyřku

Kadeřábek Filip

Hokejbalisté Elby Franklin jsou jen jednu výhru od druhého místa tabulky. Míří ještě výš. Doufají v místo na bedně.

Pět let. Před tak dlouhou dobou měl hokejbalový tým Elba Franklin z Ústí naposledy ex-
traligový titul. Další roky hráči čekat nechtějí. Trenér proto začal tvrdé přípravy na jarní boje už teď. Ústečané už mají za sebou týden přípravy.
Zbylá třetina základní části se rozjede na konci února, jarní část poháru už dříve. Kouč Patrik Cerman neponechává nic náhodě. „Chceme v následném play-off pokořit čtvrtfinálové prokletí posledních čtyř let a projít mezi čtyřku nejlepších týmů,“ má jasno Cerman.
Elba je zatím třetí v extraligové hokejbalové soutěži. Tak vysoké postavení v tabulce je dosavadním nejpříjemnějším překvapením ligy, které od Severočechů čekal málokdo. Tým drží senzační sérii osmi zápasů bez prohry a navíc má ještě zápas s posledními Dobřany k dobru. Pokud jej vyhraje, posune se na druhé místo, pouhý bod za vedoucí Hradec Králové.
Od omlazeného týmu se takové výsledky nečekaly. Navíc v úvodu soutěže přišly smolné porážky a kvůli velkým absencím musel na hřiště nastoupit dokonce i trenér Cerman.

Nejbližším cílem je podle trenéra skončit před play-off do čtvrtého místa. „Pokud budeme do třetího, soupeř pro play-off by mohl být dobře hratelný,“ říká.
Do zimní přípravy chce zařadit nové prvky. Jádro přípravy ale zůstává klasické, nabrat sílu, kondici a rychlost. Patrik Cerman se na lavičce Elby objevil v létě a od začátku měl jasno. Chtěl vytvořit v týmu pro společnou práci potřebné příjemné prostředí, a podpořit tak týmového ducha. To se mu povedlo a hráči jsou sehraní nejen na hřišti, ale i v kabině, kde sportovci rádi žertují a panuje tu uvolněná atmosféra.

Autor: Kadeřábek Filip
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!