Chceme, aby se naše děti hýbaly, říká starostka Otovic | E15.cz

Chceme, aby se naše děti hýbaly, říká starostka Otovic

24. srpna 2010 • 10:04
Lidé z Otovic si splnili svůj osm let starý sen. Na lukách těsně za obcí vyrostlo nové víceúčelové hřiště, které od soboty vítá své první návštěvníky.

Projekt celého areálu sice spatřil světlo světa už v roce 2003, prvnímu rýpnutí do země ale bránila stavební uzávěra kvůli uhlí. Když padla, velkolepým plánům už nezabránilo nic.
„Budeme rádi, pokud o hřiště projeví zájem místní kluby, sportovní skupiny i zájemci z Karlových Varů. Hřiště má vlastní osvětlení, sportovci si tady zahrají klidně i večer. O areál se bude starat obecní správce a za pronájem si budeme účtovat obvyklé ceny,“ představuje novinku Stefana Švecová, otovická starostka. Na zájemce v malé obci u Karlových Varů v současné době čekají tři hrací plochy pro míčové hry, umělý trávník nebo třeba dva tenisové kurty. Na své si přijdou i příznivci pétanque a bikeři, kterým Otovice nabízejí přírodní val, jenž mohou ostatní využívat jako tribunu. Do budoucna plánuje vedení obce hřiště doplnit o zázemí pro sportovce, kterému nebudou chybět sprchy, šatny a bufet. Základy stavby jsou hotové už nyní.

„Chtěli jsme podpořit sport v naší obci a zabránit tomu, aby naše děti jen seděly u počítačů a před televizní obrazovkou. Přáli jsme si, aby se hýbaly,“ dodává Švecová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!