Čada: Stěžejní je Liga mistryň | E15.cz

Čada: Stěžejní je Liga mistryň

Adam Kolasa

Prostějovské volejbalistky ovládly bez ztráty jediného bodu počtvrté za sebou domácí soutěž.

Ani déšť, ani mráz, ani stín na Prostějov neplatí. Možná by stálo za to právě tímto způsobem pozměnit text známé písně Michala Tučného. Volejbalistky Prostějova sice upravily svůj název, ale jejich výkon zůstává stále stejný, stejně neotřesitelný. Jaké je tajemství úspěchu hanáckého klubu? „Abyste vyhrávali tituly, potřebujete nejen kvalitní individuality, ale také sílu týmu jako celku,“ tvrdí trenér družstva Miroslav Čada.

Extraligu jste vyhráli počtvrté za sebou naprosto jednoznačně. Co bylo v sezoně nejtěžší?

Pro nás je v každé sezoně stěžejní Liga mistryň. Tam se nám ze začátku příliš nedařilo. Několik utkání jsme prohráli řilo. a chybělo málo, abychom nepostoupili do další části. Nicméně po domácím zápase s Kazaní se to nakonec nakobyly povedlo. Tyhle momenty byly pro tým asi nejnáročnější.

Máte domácí titul, pohár, postoupili jste do vyřazovací části Champions league. Co vám osobně udělalo největší radost?

Byl jsem maximálně spokojený s přístupem hráček, s tím, jak jsme odehráli českou ligu i poháry. Přestože jsme měli problémy se sestavením týmu a na podzim se měnilo jeho složení, tak hráčky pracovaly na sto procent a v týmu se vytvořila velmi příjemná atmosféra. Právě to bych vyzdvihl nejvíc.

V Česku nemá Prostějov konkurenci. V čem spočívá rozdíl mezi vámi a zbytkem republiky?

Samozřejmě zřejmě je to v podmínkách. Tím, že máme vynikající zázemí, tak sem přicházejí i vynikající hráčky. České týmy zpravidla hrají s českými hráčkami. My jsme schopni do Prostějova přivést kvalitu z celé Evropy.

Předpokládám, že oslavy už máte za sebou. Jaké jsou teď vaše nejbližší plány?

Většina týmu se rozešla do reprezentací, ať už české, slovenské či chorvatské. Odpočívat budeme až v červenci.

Plánujete nějaké změny v kádru či klubu?

Teď jsme právě v období, kdy se tyto věci nejvíce řeší. Dohráli jsme sice poměrně nedávno, ale hned po skončení ligy musíte začít dávat dohromady tým na další sezonu. Takže jednáme s hráčkami a jejich agenty, ale ještě není nic rozhodnuto.

Je některá z hráček pro vaši sestavu tak klíčová, že si bez ní tým nedokážete představit?

Myslím si, že tento tým by si byl schopen poradit, ať už by odešel kdokoliv. Takže to určitě není o osobnostech. Samozřejmě je rozdíl, když nebude pokračovat například Sanja Popovičová nebo dvanáctá hráčka kádru.

Už jste zmínil, že stěžejní je pro Prostějov vždy Liga mistryň. Jak vysoké cíle si dáváte do příštího ročníku?

Hodně bude záležet na tom, jaké budeme mít soupeře. V tomto roce jsme dostali abnormálně těžkou skupinu, takže dopředu říkat, že postoupíme mezi posledních osm, by bylo velice nebezpečné. Rádi bychom se dostali dál než v tomto roce, ale musíme respektovat sílu soupeřů.

Autor: Adam Kolasa
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!