Tipy na víkend: V Ruzyni je výjimečná výstava drahých kamenů a minerálů | E15.cz

Tipy na víkend: V Ruzyni je výjimečná výstava drahých kamenů a minerálů

Tipy na víkend: V Ruzyni je výjimečná výstava drahých kamenů a minerálů
Z výstavy minerálů
• 
ZDROJ: Vystavamineralu.cz
11. dubna 2013 • 13:13
V Praze – Ruzyni je otevřena výrazná evropská výstava drahých kamenů a vzácných minerálů. K vidění jsou tisíce exponátů z celého světa v celkové hodnotě desítek milionů korun. Expozice zabírající 3500m2 je největší výstavou tohoto typu v Evropě a je už nyní vyhledávaným cílem jak sběratelů, tak rodin s dětmi. Návštěvníci mohou obdivovat tisíce vzácných kamenů, minerálů, fosílií a dekoračních předmětů a soch z kamene či dřeva.

www.vystavamineralu.cz.

za kulturou

Pražské Bio Oko hostí od pátečního večera až do neděle Kiwi Film Fest, první novozélandský filmový festival konaný v Praze. Festival začne českou premiérou oceňovaného filmu Kluk (Boy, NZ 2010) režiséra Taika Waititi. Kiwi Film Fest přináší výběr toho nejlepšího z novozélandské kinematografie. Festival uvede osm celovečerních a šest krátkých filmů. Pražské publikum se může těšit na vzrušující a různorodou směs filmů od historicky prvního filmu napsaného a režírovaného Maorem, film Kmen (Ngati, NZ 1987), až k drsnému, srdcervoucímu městskému dramatu Kdysi byli bojovníky (Once Were Warriors, NZ 1994) od režiséra Lee Tamahori, proslaveného holywoodskými filmy jako Next, XXX2 či bondovkou Dnes neumírej.

za technickou historií

Letos se v Českých Budějovicích opět otevřela na hlavní turistickou sezónu jedna z největších expozic historických motocyklů v České republice. V této unikátní expozici je k vidění přes devadesát historických motocyklů, z nichž některé jsou unikáty. To vše je doplněno motocyklovými motory, dobovými jízdními koly a modely letadel. K dokreslení atmosféry minulých let jsou vystaveny ceny, diplomy a poháry ze závodů a soutěží. Pro malé návštěvníky jsou vystavena dětská vozítka, koloběžky, modely a hračky. Expozice je v objektu Malé solnice na Piaristickém náměstí v historickém centru města.

Autor: nes
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!