Tipy na víkend: U Ořechova se strhne tanková bitva

Bezmála 250 nadšenců v historických uniformách předvede v sobotu v ořechovském Army parku ukázky z tankové bitvy u Ořechova, která na sklonku druhé světové války umožnila osvobození Brna. Do dvou scén zapojí organizátoři také 25 kusů historické vojenské techniky. Největší atrakcí bude slavný sovětský tank T34. Pořadatelé očekávají účast až tří tisíc diváků.

 ilustrační foto
27.4.2012 7:16   |  

za kulturou

Galerie Rudolfinum představuje jedinečný soubor 95 černobílých fotografií průmyslových krajin nazvaný Bernd a Hilla Becherovi: Doly. Hutě. Systematické dokumentaci se Bernd a Hilla Becherovi věnovali více než čtyřicet let. Frontálně zachycené průmyslové budovy povýšili na autonomní estetické objekty, které připomínají průčelí středověkých katedrál. Bernd (1931–2007) a Hilla (1934) Becherovi jsou považováni za průkopníky konceptuální fotografie, kteří zásadně ovlivnili celou generaci německých fotografů.

za pohybem

V sobotu se uskuteční 19. ročník cykloturistické akce Bílý kámen, jež umožní nejen cyklistům, ale tkaé pěším turistům poznání zajímavých míst jinak celoročně uzavřeného vojenského prostoru Libavá. Pořadatelé upozorňují na Nařízení přednosty Újezdního úřadu Libavá, které během konání akce určuje všem cyklistům povinnost používat ve vojenském prostoru cyklistickou přilbu.

Autor článku: nes

E15.cz je díky vašim hlasům ve finále ankety Křišťálová Lupa. Podpořte nás prosím ještě v závěrečném kole. Děkujeme!

Komentáře

Čtěte také

Čtrnáct asistentů pro europoslance

Čtrnáct asistentů pro europoslance

Euroskeptický europoslanec je v bezvýchodné situaci. Když asistenty platí z unijních peněz, je pokrytec. Kdyby měl soukromé sponzory, byl by zkorumpovaný. A bez asistentů zase… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web