Rekordman vydržel v teplotě minus 140 stupňů přes čtvrt hodiny

Fotogalerie Miroslav Bernard ze Žďáru nad Sázavou je držitelem nového českého rekordu v délce pobytu v kryokomoře. Při průměrné teplotě minus 140 stupňů Celsia vydržel 15 minut a 39 vteřin. Překonal tak dosavadní rekord Petra Kociána s hodnotou 13 minut a 11 vteřin při průměrné teplotě minus 122 stupňů Celsia. O rekordu informoval Vilém Doležal z pelhřimovské agentury Dobrý den, která eviduje české rekordy.

 rekordní pobyt v kryokomoře Dalších 7 fotografií v galerii
21.3.2012 11:38   |  

„Průměrná teplota znamená, že během pokusu kolísala v rozmezí od 135 do 145 stupňů pod nulou,“ uvedl Doležal. Bernard vstoupil do zařízení s extrémně nízkou teplotou v krátkých kalhotách, podkolenkách, čelence, rukavicích a s rouškou přes obličej, na nohou měl dřeváky. „Byl však bez trička,“ podotkl Doležal. Pokus se konal pod dozorem lékaře.


Čtěte také: Zima", odpověděla otužilkyně na otázku, jak jí bylo při rekordním výkonu


Podle prezidenta agentury Dobrý den Miroslava Marka se překonání českého rekordu dalo očekávat. „Bernard měl na svém kontě už při svých tréninkových pobytech v kryokomoře časy kolem 15 minut. Možná se jedná i o světový rekord, ale nebudeme předbíhat,“ řekl Marek. Pobyty v kryokomoře, které by měly prospívat zdraví, jsou podle něj poměrně módní záležitostí, takže světové rekordy se často mění.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Majitel Lidlu a Kauflandu chce investovat do řetězců 6,5 miliardy eur

Majitel Lidlu a Kauflandu chce investovat do řetězců 6,5 miliardy eur

Německá maloobchodní skupina Schwarz, která vlastní řetězce Lidl a Kaufland, plánuje investovat letos do obou řetězců zhruba 6,5 miliardy eur (175,6 miliardy korun). Společnost to… více

Komerční prezentace
Mobilní web