Rekordman vydržel v teplotě minus 140 stupňů přes čtvrt hodiny

Fotogalerie Miroslav Bernard ze Žďáru nad Sázavou je držitelem nového českého rekordu v délce pobytu v kryokomoře. Při průměrné teplotě minus 140 stupňů Celsia vydržel 15 minut a 39 vteřin. Překonal tak dosavadní rekord Petra Kociána s hodnotou 13 minut a 11 vteřin při průměrné teplotě minus 122 stupňů Celsia. O rekordu informoval Vilém Doležal z pelhřimovské agentury Dobrý den, která eviduje české rekordy.

 rekordní pobyt v kryokomoře Dalších 7 fotografií v galerii
21.3.2012 11:38   |  

„Průměrná teplota znamená, že během pokusu kolísala v rozmezí od 135 do 145 stupňů pod nulou,“ uvedl Doležal. Bernard vstoupil do zařízení s extrémně nízkou teplotou v krátkých kalhotách, podkolenkách, čelence, rukavicích a s rouškou přes obličej, na nohou měl dřeváky. „Byl však bez trička,“ podotkl Doležal. Pokus se konal pod dozorem lékaře.


Čtěte také: Zima", odpověděla otužilkyně na otázku, jak jí bylo při rekordním výkonu


Podle prezidenta agentury Dobrý den Miroslava Marka se překonání českého rekordu dalo očekávat. „Bernard měl na svém kontě už při svých tréninkových pobytech v kryokomoře časy kolem 15 minut. Možná se jedná i o světový rekord, ale nebudeme předbíhat,“ řekl Marek. Pobyty v kryokomoře, které by měly prospívat zdraví, jsou podle něj poměrně módní záležitostí, takže světové rekordy se často mění.

Autor článku: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kellner je na dosah ovládnutí O2. Postaral se o to, aby akcie koupil levně

Kellner je na dosah ovládnutí O2. Postaral se o to, aby akcie koupil levně aktualizováno

Skupina PPF je na dohled od absolutní vlády nad domácím operátorem O2. Impérium Petra Kellnera zvýšilo podíl v O2 z původních 66 už na více než 83 procent, a výrazně se tak… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web