Proč slavit jen svatbu? Ameriku dobývají rozvodové večírky

Byla to párty se vším, co k tomu patří. Christine se hodila do gala, přišli kamarádi, pilo se šampaňské, podával se pořádný dort. Právě tak Christine Beatonová z Los Angeles oslavila konec svého devatenáct let trvajícího manželství.

Ilustrační foto
14.8.2012 18:06   |  

„Oslavovali jsme mě a můj nový život,“ vypráví čtyřicetiletá žena. „Moc mi to pomohlo, dobře jsem se bavila a moc jsem si to užila,“ dodává Christine.

Možná to zní podivně, ale proč neoslavit rozvod? A pokud možno divoce a se spoustou kamarádů? Někteří lidé chtějí udělat za těžkým obdobím a koncem svého manželství tlustou čáru a ještě to oslavit. Proč také ne, myslí si Lois Tarterová, blogerka z New Yorku, která se specializuje na rozvody a která je autorkou knížky s názvem Rozvodový rituál: vstaň, vypadni ven a dělej něco se svým životem. „Rozvod lidem život naprosto změní,“ říká Tarterová. „Předsudků vůči rozvodovým oslavám ubývá. Tyto večírky se stávají normou, i když se stále vyskytují lidem, kterým přijdou divné,“ říká a vyzývá: „Měli bychom tomuto dni věnovat minimálně stejnou pozornost, jako to děláme v případě narozenin nebo svatby.“ Večírek je podle ní řešením.


Čtěte také: Na Tchaj-wanu uspořádali první lesbický buddhistický sňatek


Byznys kolem "čerstvě nezadaných"

Ve městech jako New York, Las Vegas a Los Angeles kolem „čerstvě nezadaných“ kvete byznys. Rozvedení si mohou objednat dorty, ze kterých je ženich vykopáván, nebo na nichž je nápis „Zrovna rozvedená“ vyvedený písmem z růžové cukrové polevy. Obchodníci se šperky nabízí rozvodové prstýnky se zlomeným srdcem. A ani plánovačům rozvodových oslav se nevyhnula profesionalizace. Ve velkých amerických městech již působí plánovači rozvodových oslav, kteří jsou obdobou organizátorů svateb a kteří nenechají nic náhodě, ať už jde o ubrousky nebo barvu pozvánek. Jednou z nich je Alyssa Pettinatová z agentury Alinatos Events. Když před rokem s tímto podnikáním začínala, bylo jí jasné, že chce nabízet i rozvodové oslavy. „Je potřeba mít určitý druh smyslu pro humor, aby člověk mohl takové večírky organizovat a uměl si je užít,“ podotýká.

Přání zákazníků jsou často neobvyklá: pár popíchnutí bývalého nebo bývalé nesmí chybět. Pettinatová organizovala například oslavu, na níž podvedená žena spálila věci svého muže. Jiná hned na pozvánce požádala hosty, aby si s sebou vzali nezadané kamarády. Mnozí chtějí jen pořádně zapařit: přejí si cosi jako post-rozlučku se svobodou s mořem alkoholu a striptérkou nebo striptérem. Může to ale jít i v klidu: někteří, kdo mají manželství za sebou, chtějí jen uspořádat oslavu pro své kamarády jako výraz vděčnosti za to, že v těžkých chvílích byli na jejich straně.

Odpočívej v pokoji...

Bývalé vdané a bývalí ženatí mohou spoustu užitečných tipů najít samozřejmě i na internetu. Na internetu si například mohou objednat rakvičku na snubní prstýnek. Stojí čtyřicet dolarů i s malou kovovou cedulkou. Na ni lze umístit vlastní nápis nebo zvolit některý ze standardní nabídky jako jsou „Odpočívej v pokoji“, mírně patetický „Pohřbi minulost a vykroč vstříc světlým zítřkům“ či „Dokud nás smrt nerozdělí“. Prstýnek je pak v rakvi možno i formálně pohřbít.

Tak daleko ale Christine Beatonová nezašla. Svůj snubní prstýnek prodala a za peníze, které za něj získala, si koupila nový. Toho, že rozvod oslavila, rozhodně nelituje: „Byl to jeden z nejlepších dnů v mém životě,“ přiznává.

Autor: čtk, kmb

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web