Jižními Čechami pojede literární vlak

16.9.2011 8:22   |  

Zvláštní vlak Ecce Libris se v sobotu vydá na trasu knihovnické pouti z Tábora do Nového Údolí na jihu Čech. Cestující si užijí zajímavý program, který pro ně připravily obecní knihovny z míst na trase. Ve vlaku by se měli zájemci setkat mimo jiné s romanopiscem Michalem Vieweghem a básníkem Pavlem Šrutem, ilustrátorkami Galinou Miklínovou i knihovnicemi a knihovníky. Vlak na trati Tábor–Písek–Protivín–Vodňany–Prachatice–Volary–Nové Údolí poveze historická dieselová lokomotiva.

za zábavou

Ochutnat vybraná menu předních pražských restaurací, zúčastnit se sommeliérského rychlokurzu nebo besedovat s odborníky na téma vaření mohou návštěvníci prvního ročníku festivalu jídla Foodparade, který se koná o víkendu v areálu pražské tržnice v Holešovicích. Kromě tradiční české kuchyně se návštěvníci Foodparade seznámí například s thajskou, francouzskou nebo italskou kuchyní.

za pohybem

V městečku Plasy (Plzeň – sever) v areálu Velká louka se v sobotu koná Baroko maraton. Trať vede mezi loukami a lesy a běh je určen nejen těm, kteří si rádi sahají na dno sil v každém závodě, ale i pro všechny, kteří běhají jen tak pro radost. Akci zpestří kulturní program i zábava pro děti.

Autor: nes

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web