Charitky pomáhají dětem

Projekt Charitky dává šanci dětem z dětských domovů, které se chystají na start do samostatného života. Pro ně je totiž i několik tisíc korun nezanedbatelnou částkou, která jim pomůže zvládnout tento těžký krok.

Občanské sdružení Dejme dětem šanci (DDŠ) získalo prostřednictvím Charitek peníze na podporu dětí z dětských domovů. Na fotografii zleva: Ivana Veselá (DDŠ), Michaela Chovancová (ředitelka DDŠ), Miriam Janyšková (ředitelka Charitek).
18.3.2013 13:40   |  

Miriam Janyšková, ředitelka projektu Charitky, předala desetinu z ceny mentolek Charitky občanskému sdružení Dejme dětem šanci na projekt „Podporuj mě…“. A dětští příjemci si toho velice váží. „Miluji florbal, hrával jsem ho závodně, ale nyní mne čeká maturita a mnohem větší starosti mi dělá otázka, jak se dokáži postavit na vlastní nohy, až opustím dětský domov…“ říká osmnáctiletý Jirka. Hned ale dodává: „Moc děkuji za peníze, které jsem díky Charitkám dostal, použiji je na financování bydlení po opuštění dětského domova.“

Svůj díl podpory získal i nadační fond Plaváček Deany a Juraje Jakubiskových. Další peníze prostřednictvím Charitek podpořily i talentované děti z dětských domovů a sociálně slabých rodin.

Podpora těm, kteří ji opravdu potřebují

Podpora dětí z dětských domovů je však jen jednou oblastí, kam Charitky prostřednictvím neziskových organizací peníze směřují. Podpora prostřednictvím Charitek jde i na Linku bezpečí, nadační fond Kapka naděje a další projekty.

Charitky, reklama, která pomáhá
Charitky jsou mentolky či žvýkačky v patentovaném obalu. Firma si na obal nechá natisknout své vlastní reklamní sdělení a mentolky používá jako obvyklý reklamní předmět. Z ceny, kterou za výrobu zaplatí, je prostřednictvím Charitek věnováno desetinu na pomoc dětem do 18 let a na podporu jejich rozvoje. Příspěvky jsou darovány jednotlivým neziskovým organizacím a ty je předávají přímo vybraným dětem či na vybrané projekty přímo děti podporující.
Autor: red

Komentáře

Čtěte také

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017 aktualizováno

Evropská unie prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku do konce ledna 2017. Hospodářská opatření, omezující především ruský přístup na finanční trhy a zakazující export určitých… více

Komerční prezentace
Mobilní web