Česká lukostřelba má mistra Evropy v "pseudolovu"

Video Tomáš Hanuš se stal o víkendu mistrem Evropy v neolympijské lukostřelecké disciplíně 3D. V chorvatském Tracostanu se českobudějovický střelec prosadil s lukem vlastnoruční výroby.

 Lukostřelec Tomáš Hanuš
17.9.2012 14:34   |  

Hanuš z českobudějovického ITA klubu soupeřil s dalšími 38 střelci a ve finálovém duelu kategorie dlouhý luk porazil italského reprezentanta Luku Giacoma Fantozziho 26:21. 3D lukostřelba je druh sportovní lukostřelby na terče vyznačené na trojrozměrných figurínách lovné zvěře v přírodním terénu. Disciplína je také označována jako pseudolov.

Tomáš Hanuš je nejen lukostřelcem, ale také výrobcem špičkových luků na zakázku. „Střílení z luku, tato dnes již zdánlivě zbytečná činnost, nám může v dnešní stresem nabité době přinést nečekaně mnoho krásných zážitků.Učí nás koncentraci a pokoře, což jsou dvě základní věci, bez kterých se střelba z luku neobejde,“ říká na svých webových stránkách.

Prezentační video lukostřelce a výrobce luků Tomáše Hanuše

Autor: čtk, nes

Komentáře

Čtěte také

Rakušané budou znovu volit prezidenta, rozhodl ústavní soud

Rakušané budou znovu volit prezidenta, rozhodl ústavní soud aktualizováno

Rakousky ústavní soud zrušil výsledky druhého kola prezidentských voleb. Své rozhodnutí odůvodnil nesrovnalostmi při sčítání hlasů. Volby velmi těsně vyhrál kandidát Zelených… více

Komerční prezentace
Mobilní web