Česká lukostřelba má mistra Evropy v "pseudolovu"

Video Tomáš Hanuš se stal o víkendu mistrem Evropy v neolympijské lukostřelecké disciplíně 3D. V chorvatském Tracostanu se českobudějovický střelec prosadil s lukem vlastnoruční výroby.

 Lukostřelec Tomáš Hanuš
17.9.2012 14:34   |  

Hanuš z českobudějovického ITA klubu soupeřil s dalšími 38 střelci a ve finálovém duelu kategorie dlouhý luk porazil italského reprezentanta Luku Giacoma Fantozziho 26:21. 3D lukostřelba je druh sportovní lukostřelby na terče vyznačené na trojrozměrných figurínách lovné zvěře v přírodním terénu. Disciplína je také označována jako pseudolov.

Tomáš Hanuš je nejen lukostřelcem, ale také výrobcem špičkových luků na zakázku. „Střílení z luku, tato dnes již zdánlivě zbytečná činnost, nám může v dnešní stresem nabité době přinést nečekaně mnoho krásných zážitků.Učí nás koncentraci a pokoře, což jsou dvě základní věci, bez kterých se střelba z luku neobejde,“ říká na svých webových stránkách.

Prezentační video lukostřelce a výrobce luků Tomáše Hanuše

Autor: čtk, nes

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web