Britský kaskadér absolvoval bez újmy skok bez padáku z výšky 730 metrů

Video Poletuchu nebo klouzajícího Batmana připomínal britský kaskadér Gary Connery, který seskočil z vrtulníku ve výšce 730 metrů bez padáku. Pád kontroloval díky kombinéze pro base jumping a nakonec tvrdě ale šťastně přistál v hromadě kartonových krabic.

 kaskadér Gary Connery Dalších 6 fotografií v galerii
24.5.2012 10:47   |  

Dvaačtyřicetiletý rodák z hrabství Oxfordshire skočil v kombinéze připomínající velkého netopýra na plochu vyskládanou 18 600 kartonovými krabicemi.


Čtěte také: Kterak dostal plachtící muž výchovný políček od smrti


Seskok, při němž kaskadér dosáhl rychlosti až téměř 290 kilometrů za hodinu, trval zhruba 50 sekund. Během prvních tří sekund se přitom otec dvou dětí k zemi řítil volným pádem.

Skok do kartonových krabic v podání Garyho Conneryho – z výšky 730 metrů

Connery má za sebou podle serveru BBC kolem 880 seskoků s padákem a 450 basejumpingových seskoků - tedy skoků z vysokých objektů jako jsou mrakodrapy.

Connery jako kaskadér účinkoval ve filmech jako jsou bondovka Dnes neumírej, akční krimi Batman začíná a dobrodružný akční snímek Indiana Jones a Království křišťálové lebky.

Autor článku: nes, čtk

Komentáře

Čtěte také

Toyota, Honda a Chrysler svolávají v USA přes dva miliony vozů

Toyota, Honda a Chrysler svolávají v USA přes dva miliony vozů

Automobilky Toyota Motor, Fiat Chrysler a Honda Motor svolávají do servisů ve Spojených státech zhruba 2,1 milionu vozidel. Důvodem je potenciálně závadný čip, který by mohl… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web