Arabové hledají talent - bez žen, zpěvu a tance

Žádné ženy, žádné písně a žádný tanec, taková jsou pravidla televizní show Arabové hledají talent. S okleštěnou verzí přišlo podle agentury AFP saúdskoarabské město, považované za baštu konzervativního islámu.

 Saúdská Arábie
10.6.2012 19:29   |  

Konkurs do soutěže se podle zdejšího deníku Al-Haját uskuteční z iniciativy internetového klubu v metropoli ultrakonzervativní provincie Kásim Burajdě. Tato oblast je považována za kolébku vahhábismu, striktní odnože islámu.

Soutěže „Burajda hledá talent“ se nesmějí účastnit ženy. Účastníci také nebudou smět tancovat, ani používat hudební nástroje, které zakazují adepti jedné ze striktních interpretací muslimského náboženství. Soutěžícím tak nezbude nic jiného než představit „náboženské zpěvy, recitovat básně či předvádět sportovní výkony“, napsal deník.

Konkurs se uskuteční v divadle pod širým nebem, přičemž tříčlennou porotu budou tvořit básník, režisér a televizní moderátor. Veřejnost svým favoritům může posílat hlasy. Al-Haját nicméně nenapsal, zda jako diváci mohou být účastny také ženy. Saúdskoarabská televizní stanice MBC se sídlem v Dubaji vysílá úspěšný program Arabové hledají talent už dva roky. Tato show se objevila už ve 32 zemích.

čtk

Komentáře

Čtěte také

V Česku příští rok vznikne 450 kilometrů dálnic. Díky úřednímu zásahu

V Česku příští rok vznikne 450 kilometrů dálnic. Díky úřednímu zásahu aktualizováno

Rychlostní silnice označené písmenem R by měly z Česka od příštího roku zmizet. Stanou se z nich dálnice, prohlásil ministr dopravy Dan Ťok. Změnu přináší novela zákona o… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web