Už i brazilští muži touží po silikonových implantátech

V Brazílii, která patří mezi největší spotřebitele silikonových implantátů na světě, stále častěji sahají po silikonovém vylepšení i muži. V loňském roce podobnou operaci podstoupilo zhruba 1800 Brazilců. To je o 23 procent více než v roce 2010, napsala agentura AFP s odvoláním na společnost plastických chirurgů.

 Mimo prsních svalů si muži v Brazílii nechávají rádi vytvarovat i hýždě. (Foto: ČTK)
7.9.2012 10:25   |  

Nejčastější operací je stejně jako u žen vložení silikonových implantátů do prsních svalů, aby muži vzbudili dojem, že mají vypracovanější hrudník. Prodej mužských prsních implantátů loni vzrostl o čtvrtinu, uvedla firma Silimed, která je největším latinskoamerickým producentem silikonových implantátů a třetím největším na světě.


Čtěte také:

Co všechno zvládne lidské tělo?

Západní turisté šetří a jezdí se nechat operovat do Bangkoku


Silikony ovšem muži využívají také ke zvětšení objemu lýtek, tedy tělesné svalové partie, která se cvičením a posilováním buduje velmi těžce. Módní jsou také implantáty do hýžďových svalů, ovšem v tomto případě se muži musejí připravit na delší zotavování než u jiných operací. Brazilští plastičtí doktoři ale umožňují svým pacientům 'přifouknout' i stehna a svaly na rukách, a to jak bicepsy, tak tricepsy.

Brazílie je na světě co do počtu zákroků plastické chirurgie druhá za Spojenými státy. V loňském roce jich tu bylo zaznamenáno 700 tisíc, z nichž 60 procent mělo čistě estetický účel. Podle oficiálních údajů má v zemi s téměř 200 miliony obyvatel silikonem vylepšená ňadra více než 1,5 milionu žen.

čtk

Komentáře

Čtěte také

Michal Půr: Krize už není

Michal Půr: Krize už není

Když Andrej Babiš loni prohlásil, že nákup vydavatelství Mafra byl chybou, mohli jste snadno získat dojem, že svoji vydavatelskou činnost postaví na druhou kolej. Činy jeho… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web