Už i brazilští muži touží po silikonových implantátech | E15.cz

Už i brazilští muži touží po silikonových implantátech

Už i brazilští muži touží po silikonových implantátech
Mimo prsních svalů si muži v Brazílii nechávají rádi vytvarovat i hýždě. (Foto: ČTK)
• 
ZDROJ: ČTK
7. září 2012 • 10:25
V Brazílii, která patří mezi největší spotřebitele silikonových implantátů na světě, stále častěji sahají po silikonovém vylepšení i muži. V loňském roce podobnou operaci podstoupilo zhruba 1800 Brazilců. To je o 23 procent více než v roce 2010, napsala agentura AFP s odvoláním na společnost plastických chirurgů.

Nejčastější operací je stejně jako u žen vložení silikonových implantátů do prsních svalů, aby muži vzbudili dojem, že mají vypracovanější hrudník. Prodej mužských prsních implantátů loni vzrostl o čtvrtinu, uvedla firma Silimed, která je největším latinskoamerickým producentem silikonových implantátů a třetím největším na světě.

Čtěte také:

Co všechno zvládne lidské tělo?

Západní turisté šetří a jezdí se nechat operovat do Bangkoku

Silikony ovšem muži využívají také ke zvětšení objemu lýtek, tedy tělesné svalové partie, která se cvičením a posilováním buduje velmi těžce. Módní jsou také implantáty do hýžďových svalů, ovšem v tomto případě se muži musejí připravit na delší zotavování než u jiných operací. Brazilští plastičtí doktoři ale umožňují svým pacientům 'přifouknout' i stehna a svaly na rukách, a to jak bicepsy, tak tricepsy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!