Svobodné Číňanky si najímají na novoroční oslavy „přítele“ | E15.cz

Svobodné Číňanky si najímají na novoroční oslavy „přítele“

Svobodné Číňanky si najímají na novoroční oslavy „přítele“
Čínský pár, ilustrační foto
• 
ZDROJ: (CC BY-SA 2.0), Ernie, Flickr.com

ČTK

Je to dilema: čínské moderní ženy mají nejen dělat kariéru, ale také založit rodinu. Očekávání rodičů jsou velká - obzvláště v době novoročních oslav. Co dělat, když muž chybí?

Tlak rodiny je enormní. Mnohé svobodné mladé ženy pojedou o nadcházejícím víkendu domů, jen aby zase slyšely stejnou otázku: už sis konečně našla muže a jak to vypadá s vyhlídkami na založení rodiny? Co se tedy nabízí více než prostě vzít s sebou kteréhokoliv muže a představit ho jako potenciálního vyvoleného, aby tak dívka uklidnila rodiče a příbuzné a prožila šťastné oslavy. Kvůli vysoké poptávce se to na čínském internetu hemží houfy „nájemných přátel“ i stovkami zprostředkovatelských agentur, které takové služby nabízejí.

Kdo si zadá na populárním portálu Tchao Pao spojení „najmout přítele pro novoroční oslavy“, zaplaví ho přes 370 tisíc nabídek. „Loni jsem o tom vážně uvažovala, nakonec jsem ale nechtěla najmout nikoho cizího,“ říká dvaatřicetiletá manažerka státního podniku, která nechce uvést své jméno. Nakonec prý přemluvila homosexuálního přítele. „Oklamala jsem své rodiče předstíráním, že s někým chodím,“ říká. „Rodiče neměli sebemenší podezření a byli docela šťastní, ulevilo se jim.“

Vcelku drahý špás

Na tom, že si moderní Číňanky najímají průvodce pro rodinné oslavy, není rozhodně nic nového, tento trend ale sílí. Jistý mladý muž na portálu Tchao Pao uvádí, že se za uplynulých šest týdnů nechal najmout už 17krát. Nespí prý se svou „zákaznicí“ ve stejné posteli, jinak ovšem nabízí všechno, co se od dokonalého zetě očekává - včetně návštěv hřbitova. Mladé ženy, které jeho služeb využily, ho v komentářích chválí jako „čestného“ a „spolehlivého“. „Vyřešil mé problémy,“ napsala jedna z nich. „Teď mám poprvé pokoj“.

Ceny takových „dočasných přátel“ se pohybují od dvou set až po dva tisíce jüanů denně (asi 600 až šst tisíc korun). Nebo se platí zvlášť jednotlivé „úkony“ - nakupování, povídání s příbuznými nebo společná návštěva kina stojí 30 jüanů za hodinu (kolem stovky korun) - u filmových hororů se cena zdvojnásobuje. Hodina líbání a objímání už vyjde na 50 jüanů. Cestovní náklady hradí ženy. A protože jejich otcové s oblibou testují odolnost svých potenciálních zeťů vůči alkoholu, vypočítává takový nájemný přítel svou odměnu za hostiny podle množství vypitého likéru, vína nebo piva v mililitrech.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!