OBRAZEM: Mladá extravagance dorazila do Berlína

10.7.2011 15:04   |  

V rámci berlínského Fashion weeku se již po čtvrté uskutečnila přehlídka mladých talentů Triumph Inspiration Award. Poprvé se soutěže zúčastnila Česká republika s modelem „Mirror of beauty“ od návrháře Vladimíra Staňka.

O vítězství bojovali finalisté z 37 zemí, celkem se do soutěže přihlásilo 2100 designérů. Tématem letošního ročníku byla oslava ženství. Favority vybírala šestičlenná porota v čele s britskou modelkou Lily Cole. Všichni účastníci museli vypracovat koncept svého modelu a také dodržet daná pravidla (například všechny modely musely mít kostice).

Absolutním vítězem se stala maďarská návrhářka Boglárka Bódis s modelem „Les Fleurs du Mal” (Květy zla). Členka poroty, fotografka Ellen von Unwerth ohodnotila model jako velmi ženský a výrazný. Pro návrhářku tento úspěch znamená 15 tisíc eur a také masovou výrobu jejího modelu, který bude distribuován po celém světě.

Vítězné modely jsou vždy po dohodě s návrhářem upravovány do komerčně vyrobitelné podoby, jelikož návrhy jsou velmi komplikované. Druhé místo získala Nurten Yüksel z Turecka a na třetím místě se umístila rumunská návrhářka Diana Bobina.

Finále dominovali velmi extravagantní modely z Belgie, Holandska a Taiwanu. Většina modelů se držela v decentní rovině s béžovými tóny.

Autor: Anna Vacková

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web