OBRAZEM: Mladá extravagance dorazila do Berlína

10.7.2011 15:04   |  

V rámci berlínského Fashion weeku se již po čtvrté uskutečnila přehlídka mladých talentů Triumph Inspiration Award. Poprvé se soutěže zúčastnila Česká republika s modelem „Mirror of beauty“ od návrháře Vladimíra Staňka.

O vítězství bojovali finalisté z 37 zemí, celkem se do soutěže přihlásilo 2100 designérů. Tématem letošního ročníku byla oslava ženství. Favority vybírala šestičlenná porota v čele s britskou modelkou Lily Cole. Všichni účastníci museli vypracovat koncept svého modelu a také dodržet daná pravidla (například všechny modely musely mít kostice).

Absolutním vítězem se stala maďarská návrhářka Boglárka Bódis s modelem „Les Fleurs du Mal” (Květy zla). Členka poroty, fotografka Ellen von Unwerth ohodnotila model jako velmi ženský a výrazný. Pro návrhářku tento úspěch znamená 15 tisíc eur a také masovou výrobu jejího modelu, který bude distribuován po celém světě.

Vítězné modely jsou vždy po dohodě s návrhářem upravovány do komerčně vyrobitelné podoby, jelikož návrhy jsou velmi komplikované. Druhé místo získala Nurten Yüksel z Turecka a na třetím místě se umístila rumunská návrhářka Diana Bobina.

Finále dominovali velmi extravagantní modely z Belgie, Holandska a Taiwanu. Většina modelů se držela v decentní rovině s béžovými tóny.

Autor: Anna Vacková

Komentáře

Čtěte také

Libra pokračuje v pádu, vůči dolaru sestoupila na nová minima

Libra pokračuje v pádu, vůči dolaru sestoupila na nová minima

Britskou měnu dál sráží nejistota ohledně dopadů brexitu. Libra prohloubila ztráty a vůči dolaru sestoupila na 1,32 dolaru, což je její nové minimum za 31 let. Proti euru je libra… více

Komerční prezentace
Mobilní web