Ind otevřel butik "Hitler", prodává trička s Gándhím

Fotogalerie Ind Rajesh Shah otevřel ve městě Ahmedabad módní obchod pyšnící se značkou Hitler. O zločinech vůdce nacistického Německa prý nic neví. Židovské spolky protestují.

Indický butik "Hitler" (Foto: profimedia.cz) Dalších 5 fotografií v galerii
30.8.2012 18:08   |  

Jméno Hitler je vyvedeno ve velkých písmenech, tečka na „i“ je zvětšená a je „ozdobena“ červeným hákovým křížem. Oblečení s nacistickými motivy ale v obchodě nekoupíte. Namísto něj Ind nabízí běžnou módu a dokonce i trička s podobiznou Mahátmy Gándhího, píše indický deník The Times of India.

Obchod otevřený opřed dvěma týdny vyvolal odpor židovské komunity. „Jak může někdo v zemi Mahátmy Gándhího a nenásilí oslavovat osobu jako je Hitler, který zavraždil miliony neozbrojených civilistů?“ ptá se Nikitin Contractor z místní organizace Friends of Israel.


Čtěte také: Na Twitteru má účet Hitler i Goebbels, Němcům se to nelíbí


Majitel obchodu se hájí tím, že o Hitlerových zločinech nic netuší, ví jen, že to byl „silný muž“. Už před časem vyvěsil banner s nápisem „Hitler brzy otevře“ a proti němu prý nikdo neprotestoval. Nyní je ochoten jméno svého butiku změnit – ale jen pokud mu někdo uhradí náklady na reklamu a vizitky, za což utratil v přepočtu přibližně 14 tisíc korun.

Autor článku: bru

E15.cz je díky vašim hlasům ve finále ankety Křišťálová Lupa. Podpořte nás prosím ještě v závěrečném kole. Děkujeme!

Komentáře

Čtěte také

Poslanci přehlasovali Zemanovo veto, služební zákon platí

Poslanci přehlasovali Zemanovo veto, služební zákon platí

Sněmovna potvrdila novelu služebního zákona. Poslanci přehlasovali veto prezidenta Miloše Zemana, který v předloze kritizuje zejména takzvané politické náměstky. Už dříve avizoval… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web