Časopis Vogue vykázal ze svých stránek příliš hubené modelky

Časopis Vogue, který patří mezi nejprestižnější arbitry stylu na světě, se rozhodl razit mezi svými modelkami nový trend: Příliš mladé a příliš hubené už nejsou v módě. Symbolem hysterické štíhlosti, která nejen u modelek často končí mentální anorexií, se stala italská modelka Isabella Caroová. Ta se rozhodla pózovat v osvětové kampani proti anorexii. V roce 2010 zemřela na její následky ve svých 28 letech.

 Anorektická modelka Isabella Caroová, která se stala tváří kampaně proti této nemoci
4.5.2012 16:03   |  

Devatenáct šéfredaktorů časopisů Vogue po celém světě uzavřelo dohodu, na jejímž základě chtějí propagovat obraz zdravých modelek. Domluvili se, že „nebudou vědomě pracovat s modelkami mladšími 16 let nebo s takovými, které vypadají, jako když trpí poruchou příjmu potravy“. Ředitelé castingů budou na základě této dohody kontrolovat průkazy dívek vybíraných k fotografování, přehlídkám i do reklam.


Čtěte také: Obrazem: Autosalon v Pekingu nepředvádí jen automobilovou krásu


Tento krok je pro svět módy velmi důležitý, řekla AP bývalá modelka Sara Ziffová, která v oboru pracuje od svých 14 let a později založila neziskovou skupinu Model Alliance, jejímž cílem je zlepšit pracovní podmínky modelek a přesvědčit módní průmysl, aby se lépe staral o mladé dívky.

„Většina mutací Vogue pravidelně najímá modelky, které jsou nezletilé, a proto závazek časopisu nepracovat s dívkami mladšími 16 let představuje vývoj k lepšímu,“ dodala. „Doufáme, že další časopisy a módní značky si vezmou z Vogue příklad.“

Americká, francouzská, čínská a britská mutace začnou dodržovat nová pravidla od červnového čísla, japonský Vogue se připojí od července.

Autor článku: čtk, nes

E15.cz je díky vašim hlasům ve finále ankety Křišťálová Lupa. Podpořte nás prosím ještě v závěrečném kole. Děkujeme!

Komentáře

Čtěte také

Putin nám už před lety navrhl rozdělení Ukrajiny, tvrdí polský exministr

Putin nám už před lety navrhl rozdělení Ukrajiny, tvrdí polský exministr aktualizováno

Ruský prezident Vladimir Putin už v roce 2008 navrhoval rozdělit Ukrajinu mezi Rusko a Polsko, řekl předseda dolní komory polského parlamentu Radoslaw Sikorski. Maršálek Sejmu,… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web