Zemřel americký herec Ernest Borgnine, bylo mu 95 let

Ve věku 95 let zemřel v neděli v losangeleské nemocnici zemřel americký herec Ernest Borgnine. Informovala o tom agentura AP. Borgnineho proslavila především hlavní role ve filmu Marty z roku 1955, za kterou získal Oscara.

 Ernest Borgnine
9.7.2012 17:09   |  

Borgnine začínal s herectvím po druhé světové válce na Broadwayi. V roce 1951 se ale přestěhoval do Los Angeles a o dva roky později získal svou první velkou roli, seržanta Judsona, hlavní záporné postavy ve filmu Odtud až na věčnost.


Čtěte také: Na karlovarském festivalu zvítězil norský snímek Henrik


Přestože režiséři Borgnineho obsazovali především do rolí zloduchů, největší úspěch získal v pro sebe netypické kladné roli. Oscara získal za film Marty, kde ztvárnil italského řezníka z Brooklynu, který si myslí, že je příliš ošklivý na to, aby se našla žena, která by se do něho zamilovala.

Borgnine se herectví věnoval až do konce života. Mezi jeho poslední role patří namluvení jedné z postav televizního seriálu Spongebob v kalhotách.

čtk

Komentáře

Čtěte také

Křetínský, ČEZ, Finové a Maďaři. Ti všichni chtějí Slovenské elektrárny

Křetínský, ČEZ, Finové a Maďaři. Ti všichni chtějí Slovenské elektrárny aktualizováno

O koupi většinového podílu ve výrobci elektřiny Slovenské elektrárne (SE) od italské skupiny Enel vyjádřily zájem i české firmy ČEZ a Energetický a průmyslový holding (EPH). Dále… více

Komerční prezentace

Další weby mladé fronty

Mobilní web