Youth Lagoon namíchali skvělý koktejl snového popu | E15.cz

Youth Lagoon namíchali skvělý koktejl snového popu

Youth Lagoon namíchali skvělý koktejl snového popu
Youth Lagoon: Wondrous Bughouse
• 
16. dubna 2013 • 11:50
Stanislav Šulc
Milovníci snového popu si jméno amerického producenta Trevora Powerse a projektu Youth Lagoon pamatují od roku 2011, kdy na světlo boží vyšlo jeho debutové album The Year of Hibernation. Právem se hudební publicisté předháněli v superlativech, Powers totiž prokázal schopnost napsat silnou melodii jako už dlouho nikdo. K tomu se přidala zastřená produkce, která nahrávce dodala téměř éterický rozměr, a úspěch se dostavil.

Kde Powers v roce 2011 skončil, navazuje zcela organicky letos díky Wondrous Bughouse, desce ještě ambicioznější a propracovanější. Již obal alba a první tóny ale pozornému posluchači napovědí, že Powers přece jen neusnul na vavřínech a novinka je o poznání jiná.

Album Wondrous Bughouse (projekt Youth Lagoon)Album Wondrous Bughouse (projekt Youth Lagoon)Autor: Fat Possum Records
Album Wondrous Bughouse

Nahrávka zraje jako víno

Powers na Wondrous Bughouse rozhodně představil své nejlepší skladby. Na druhé straně oproti dokonale vyrovnanému debutu The Year of Hibernation lze jeho novinku nařknout z rozháranosti. Valčíkový Atticus Doctor sice zní jako dechovka 22. století, to ale nic nemění na faktu, že jde o kolovrátek otáčející se nesnesitelně pořád dokola bez jakéhokoli sympatického zadrhnutí. Při vrcholných chvílích skladeb, jako je Third Dystopia, mu ale podobné přehmaty člověk odpustí strašně rád. A už jen za složení Raspberry Cane by Powers zasloužil všechny ceny, které se v populární hudbě udílejí. Navíc celá nahrávka zraje jako víno a s každým poslechem je chutnější a působivější.

Youth Lagoon: Wondrous Bughouse Vydavatel: Fat Possum Records, 2013 Hodnocení: 80 %

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!