Vondráčková se zlobí na Český rozhlas, že nehraje její písně

26.5.2011 16:49   |  

Zpěvačka Helena Vondráčková vyčinila Českému rozhlasu za to, že se na stanici Radiožurnál nehrají dostatečně její písně. Podle ní se má ČRo jakožto veřejnoprávní instituce ze zákona i statutu podílet na šíření národního kulturního bohatství, za které své písně zpěvačka považuje. Kvůli jejich nezařazování podle ní dochází i k ekonomickému poškozování její osoby. Rada Českého rozhlasu to však odmítla.

Podle tisku nehraje Radiožurnál písně Vondráčkové od roku 2008, protože je posluchači této stanice v průzkumech označují za obehrané. „Chceme upozornit, že tady dvacet let po revoluci dochází k cenzuře,“ řekl HN manažer a manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal.

Podle místopředsedy rady Tomáše Ratiborského k žádnému porušení zákona ani statutu Českého rozhlasu nedošlo. Ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová pak vysvětluje, že ostatní stanice písně interpretky pravidelně zařazují do svého vysílání a ustanovení o využívání archivních fondů se vztahuje na rozhlas jako celek. Například v dubnu prý české stanice ČRo v souhrnu zařadily písně Vondráčkové v 817 případech, což představuje 27 písní denně.Čtěte také: Jan Kraus končí na ČT s Uvolněte se, prosím


Je tedy otázka, zda je to konec celého sporu. Posluchači Českého rozhlasu Radiožurnálu, kterým pobrukování a pohupování v rytmu songů Vondráčkové chybělo, tak budou muset její písně dál vyhledávat na dalších stanicích ČRo.

Autor: mkr, čtk, mediafax

Komentáře

Čtěte také

Merkelová: Armáda chystá manévry s policií, migraci i teorismus zvládneme

Merkelová: Armáda chystá manévry s policií, migraci i teorismus zvládneme

Německo udělá všechno pro objasnění teroristických útoků z minulého týdne a pro dopadení lidí, kteří za nimi stáli. Prohlásila to kancléřka Angela Merkelová. V souvislosti s… více

Mobilní web