Rozpočet Colours of Ostrava překročí padesát milionů korun

Pořadatel hudebního festivalu Colours of Ostrava, společnost Colour Production, se rozhodl letos zariskovat. Oproti loňskému roku zvýšil téměř o sto procent investice do vystupujících umělců i celkový rozpočet akce. Ten tak poprvé v historii překročil padesát milionů korun. Z toho šesti miliony korun přispělo samotné město Ostrava, dalšími stovkami tisíc korun ministerstvo kultury. Uvedla to majitelka Colour Production Zlata Holušová.

Islandská zpěvačka Björk bude hlavní hvězdou festivalu
1.3.2012 7:16   |  

Největší část rozpočtu – zhruba dvacet procent – připadla na zaplacení hlavní hvězdy, islandské zpěvačky Björk. Dalšími taháky programu se stanou kapely The Flaming Lips, Animal Collective, Hjaltalín, Alanis Morissette či Kronos Quartet.
Se zvýšením rozpočtu souvisí i rozhodnutí přestěhovat festival do nového areálu v Dolní oblasti Vítkovic. Ten má kapacitu 35 tisíc diváků, o deset tisíc více než předchozí působiště v centru Ostravy.

Autor: Aleš Borovan

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web