Rok 2012 se ponese ve znamení legend, do ČR zavítá Springsteen či Sting

(VIDEO) Do České republiky zavítá v příštím roce mnoho zahraničních hudebních hvězd a kulturních osobností. Na své si přijdou například fanoušci Bruce Springsteena, Stinga, skupiny Coldplay nebo Black Sabbath. Lidé budou moci i znovu navštívit kontroverzní výstavu The Human Body Exhibition. S informací přišla agentura Mediafax.

 Bruce Springsteen
29.12.2011 15:39   |  

Hned v únoru se mohou fanoušci těšit na zpěváka Stinga. Ten se totiž v návaznosti na úspěch koncertního turné po Severní Americe z letošního podzimu vrátí do Evropy v rámci koncertního turné nazvaného Back To Bass. U příležitosti pětadvacetiletého výročí sólové kariéry se Sting představí fanouškům v pražském Kongresovém centru. Další únorovou peckou návštěva kytaristy Chrise Rea. Českým fanouškům představí svůj nový titul The Santo Spirito Project a nebudou chybět ani jeho největší hity.

V březnu budou lidé moci shlédnout kontroverzní výstavu The Human Body Exhibition německého profesora anatomie Günthera von Hagense. Ten vystavuje lidská těla upravená metodou plastinace. Jde o proces, při níž se nahrazuje voda v tkáních silikonovým kaučukem, čímž se zabrání rozkladu tkáně.

Sting - Desert Rose

Na konci dubna čeká fanoušky dárek v podobě koncertu Nightwish. Finská symphonic-metalová skupina se po několika letech vrátí do Prahy, aby zde představila své nové album Imaginaerum.

Nightwish - Amaranth

V první půli května pak dorazí slavná britská skupiny Judas Priest. Její údajně poslední koncert v České republice se v pardubické ČEZ Aréně. Vystoupení se koná v rámci koncertního turné metalové legendy s názvem Epitaph Tour, které je avizováno jako poslední. Konec května se ponese ve znamení nového cirkusu. Světově uznávaná artistická skupina Cirque du Soleil tentokrát do Prahy přiveze show s názvem Alegria. Milovníci artistických vystoupení se mohou přijít podívat od do pražské O2 arény.

Cirque du Soleil - Alegria

V červnu se zastaví do Prahy i kapela Black Sabbath. Údajně půjde o jeden z posledních živých koncertů této legendární kapely.

Prázdniny otevře držitel Oscara za titulní píseň k filmu Philadelphia z roku 1993 Bruce Springsteen, který zavítá do pražské Synot Tip Arény. Na koncertu ho doprovodí jeho formace The E Street Band. V srpnu se pak mohou fanoušci těšit na legendární Red Hot Chili Peppers. V průběhu léta pak do ČR také zavítá mnoho dalších umělců v rámci festivalové sezóny.

V září se pak v Praze po čtyřech letech objeví i britští Coldplay. Na rozdíl od halového vystoupení ale tentokrát půjde o show pod širým nebem, která se uskuteční v Synot Tip Aréně.

Autor: Kristina Blümelová

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web