Režisér filmu Mission: Impossible III natočí příběh Lance Armstronga | E15.cz

Režisér filmu Mission: Impossible III natočí příběh Lance Armstronga

Režisér filmu Mission: Impossible III natočí příběh Lance Armstronga
Lance Armstrong
• 
ZDROJ: (CC BY-SA 2.0), Sebastian David Tingkær, Flickr.com
21. ledna 2013 • 08:57
Život amerického cyklisty Lance Armstronga, který minulý týden poprvé veřejně potvrdil, že během své kariéry dopoval, se objeví na filmovém plátně. Výpravný snímek se chystá natočit režisér J.J. Abrams a studio Paramount Pictures podle připravované knihy reportérky listu The New York Times Juliet Macurové Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong (Kolo lží: Pád Lance Armstronga).

Sportovní novinářka sledovala Armstrongovo zotavení z rakoviny i zisk sedmi titulů ve slavném závodě Tour De France, o něž ale cyklista po prokázání dopingu přišel. Její kniha má vyjít letos v červnu, napsal dnes australský zpravodajský server news.com.au.

Režisér J.J. Abrams za sebou má takové filmy, jako Mission: Impossible III z roku 2006, Star Trek z roku 2009 a Super 8 z roku 2011.

Ihned po zveřejnění plánů na natočení snímku o Armstrongovi se začalo spekulovat o možném hlavním představiteli. Na prvním místě se skloňuje jméno Matta Damona, ovšem padlo i jméno herce a Armstrongova přítele Jakea Gyllenhaala. Za možného filmového Armstronga je považován i australský herec Sam Worthington či jeho britský kolega Jude Law.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!